05.07.2021

Скандали навколо землі в Лідіївці продовжуються

Компанія «Нібулон» будує свій бізнес всупереч законам України та моралі. Яскравий приклад цьому це мешканці села Лідіївка, що знаходиться у Доманівському районі Миколаївської області. Адже саме у них обманом підприємством «Нібулон» було забрано майже три тисячі гектарів землі.

Ще у 1996 році коли землею поблизу села володіло КСП «Лідіївський» були зібрані збори керівником компанії «Нібулон» Олексієм Вадатурським, начебто з пропозицією віддати її під обробіток, а також розписатися за отримання зерна. Тоді люди підписували не глядячи, як виявилось, даремно. Адже саме з того часу селяни не можуть повернути свою землю. Звертаються до усіх інстанцій: поліцію, прокуратуру, суди. Але людей відфутболюють, або ж спеціально затягуюють розгляд справ. Хоча лідіївчани мають усі копії документів і висновки експертів, щодо підробки підписів на зборах.

І дійсно, більшість селян живуть з того, що виростять на своїй землі. Адже це чи не єдина можливість вижити та прогодувати свою сім’ю. А в них цю можливість забрали.

Мешканці Лідіївки не здалися і звернулись до Антикорупційного суду, аби хоча б там отримати справедливе рішення по цій справі. Адже серед учасників зборів, що підписували колективне рішення по передачу землі «Нібулону» в 1996 році , крім підробки підписів, були навіть «воскреслі» мешканці села.

Ще один факт нехтування моралью та совістю керівництвом «Нібулон» це те, що вони забрали у селян не лише землю, а й житло. Усе майно, що належало КСП «Лідіївський», керівник компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський успішно прихватизував.

Мало того, Олексій Вадатурський не зупиняється на досягнутому. Він, як «справжній» бізнесмен слідкує за своєю репутацією. Тому якщо в пресі або ж соціальних мережах з’являються незручні, або невигідні публікації чи коментарі, він відразу звертається до суду. Так, сталось із мешканкою села Лідіївка Оленою Комарчук. Жінка лише намагалася через соціальні мережі добитися відповіді на питання про повернення землі селянам, натомість потрапила до судової зали. В яку, доречі, позивач не з’явився.

Журналісти поспілкувались з Оленою Комарчук. Жінка зазначила, що їй нічого боятися тому вона, навіть не дивлячись що недавно пережила операцію, з’явилась до суду. А от Олексій Вадатурський навіть не спромігся прислати своїх представників, аби просто розпочати розгляд справи по своєму ж позові.

Крім цього, журналісти разом з мешканцями села Лідівка, користуючись нагодою, завітали до правоохоронців, аби поцікавитись на якому етапі проходить розслідування справи по земельному питанню, яким їх зобов’язало зайнятися НАБУ. Натомість журналістів проігнорували, а начальник слідчого відділу поліції людям каже «Розлідуємо».

Вже майже рік триває розслідування. Мешканці села Лідіївка втрачають надію на встановлення справедливості. Адже Олексій Вадатурський неодноразово грішив підкупом службових осіб для вигідного вирішення своїх питань. Хто переможе у цьому земельному протистоянні гроші Вадатурського чи справедливість та затята боротьба селян покаже час.

Соломія Форса

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.