16.10.2019

«Складні речі простою мовою»: в Миколаєві «оживили» креслення Да Вінчі і показали багатогранну анімацію

У Миколаєві показали анімаційну виставку з доповненою реальністю «Креслення Леонардо да Вінчі в AR» і розповіли про застосування анімаційних технологій в мистецтві, науці та літературі.

Захід пройшов в просторі на *8Причалі в рамках проведення Днів сучасного мистецтва у Миколаєві.

Виставка тривала лише один день. Її привіз із Києва засновник школи анімації Pause to Play Микита Кравцов.

Леонардо да Вінчі залишив багату спадщину ескізів і креслень дивовижних винаходів і механізмів. Літальні апарати, знаряддя, прообрази автомобіля і велосипеда, а також безліч інших розробок.

За допомогою спеціального додатку Simo AR, миколаївці мали можливість побачити технологічні ідеї легендарного винахідника в 3D-форматі. При наведенні камери телефону картинка оживала, демонструючи, як той чи інший прилад повинен функціонувати за задумом автора. Завдяки використанню тривимірних моделей, об’єкти можна було розглянути під будь-яким кутом і вивчити найдрібніші деталі механізмів.

Крім того, Микита Кравцов провів для відвідувачів виставки відкриту інтерактивну лекцію-воркшоп «Незвичні формати в анімації», розповівши про історію «рухомих малюнків» і сучасні трендах у цьому напрямку.

«Сама по собі анімація дуже багатогранна. Це мистецтво. Мистецтво дуже давнє, хоча на перший погляд здається, що це щось нове. Вона з’явилася задовго до кінематографа, задовго до появи фотоапарата. Після чого почала пхати свого носа в інші види мистецтва. Спочатку це була мультиплікація, потім анімація в кіноіндустрії, потім анімаційні спецефекти, потім з’явилися комп’ютерні ігри, рух персонажів. І навіть якщо ми візьмемо сьогоднішній час — VR і AR. Це теж робота аніматорів. Вона використовується всюди, в багатьох інших областях, про які ми навіть не замислюємося. Та дозволяє пояснити складні речі простою мовою», — зазначив спікер.

Після цього він розповів про використання анімації в мистецтві, науці і літературі. Наприклад, знаменита книжка «Аліса в Країні Чудес: 3D-казка» від українських авторів. За допомогою нових технологій, діти можуть не тільки розглядати картинки, а й взаємодіяти з ними.

Захід пройшов в рамках Днів сучасного мистецтва у Миколаєві за підтримки Українського культурного фонду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *