03.08.2019

Соборна площа до дня міста буде готова приймати миколаївців

Роботи на Соборній площі тривають без затримок.

Повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

Вже вимощено гранітом більше як 1,5  тисячі квадратних метрів, підготовлено бетонну основу під 5,5 тисяч квадратних метрів, близько 7 тисяч квадратів – під гравієм і арматурою. Журналісти на власні очі побачили вже зроблене, мали можливість зблизька роздивитися деякі з робіт. Зокрема, підготовку чаш басейнів під заливку бетоном. Одна з них буде залита вже сьогодні, ще одна – завтра. Мер міста підкреслив, що басейни і освітлення – це те, що до дня міста зробити не встигнуть.

—          На жаль, сесія пізно проголосувала виділення коштів на реконструкцію площі. Тому так само із запізненням було замовлене обладнання для фонтанів і опори для освітлення. Але сьогодні вони вже у виробництві, і до початку жовтня всі об’єкти площі функціонуватимуть у повному обсязі.

Директор департаменту ЖКГ ММР Сергій Коренєв озвучив, скільки коштів необхідно на проект.

—          Загальна вартість проекту складає близько 88 мільйонів гривень. Вже оплачено 34,5 мільйони.

Роботи на Соборній площі виконуються згідно всіх стандартів. Жодних поступок в бік зниження якості. Так, укладанню плитки передує укладання наступних шарів: щебінь крупної і мілкої фракцій, геотекстиль, пісок,  гідроізоляція, арматурна сітка, бетон, і тільки після цього – гранітна плитка. До речі, плиткою такої товщини в Миколаєві ще нічого не вимощували. Це пояснюється тим, що вона має витримувати важку техніку, що може заїхати на площу під час підготовок до різних свят. Олександр Сєнкевич ще раз  наголосив:

—          У мене запитували, чи є варіанти зменшення кошторису. Теоретично це можливо тільки за рахунок зниження якості, а ми на це не підемо в будь-якому разі. Спрощення робіт не буде. Все розраховано. Всі заявлені об’єкти на площі будуть.

Також вже зроблена електрична частина, всі її підземні комунікації. За кілька тижні буде завершено замощення плиткою. Все це дозволить миколаївцям зустрічати день міста вже на новій Соборній площі. Щодо свят – проектанти також передбачили все необхідне, наприклад, сучасні кріплення для конструкцій різного типу, для встановлення ялинки, тощо. На площі – сучасна зливова каналізація. Мер зауважив:

—          Думаю, всі, і чиновники, і депутати, розуміють: такою залишати площу не можна. Тому чітко дотримаємося графіку виконання робіт, уважно слідкуємо за якістю і день міста зустрінемо тут.

Дав відповіді Олександр Сєнкевич і на питання щодо пам’ятника архітектури, що відкрився у процесі виконання робіт. Мер наголосив, що знахідка не буде похована під гранітними плитами. Її накриють зверху товстим шаром скла, і вона буде доступна для огляду. Також мер запропонував журналістам зустрітися на Соборній площі за два тижні, аби представники ЗМІ могли донести до миколаївців всю інформацію щодо перебігу робіт і стану Соборної площі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *