29.08.2021

Споживачам нараховують неіснуючі борги за газ

Сотні тисяч споживачів, у яких повністю оплачений використаний газ, отримують платіжки із заборгованістю.

Постачальники використовують спеціальну схему, щоб отримати додаткові кошти, які допоможуть покрити борги неплатників, пише газета «Вести» з посиланням на інформацію однієї зі співробітниць газової контори.

За її словами, вже другий рік діє внутрішнє розпорядження нараховувати суми не за фактичними показаннями, а за місячною нормою використання. При цьому остання в два-три рази перевищує реальне споживання ресурсу одним домогосподарством.

«Тобто головне — це не оплатити газ за лічильником, набагато важливіше – повідомити про це постачальника з 1-го по 5-е число кожного місяця. Якщо ви це не зробили з якоїсь причини, борг на вас вже нарахований… і, що найголовніше, не варто розраховувати на перерахунок, його робити не будуть», – розповіла співробітниця газконтори.

Крім того, такі борги передають в колекторські фірми. Наприклад, одеситка Наталія Марш дізналася, що не просто винна за газ 19 тис. грн, а й те, що її справою займаються колектори. При тому, що у неї є всі квитанції про оплату.

Як зазначив юрист Василь Радюк, у таких випадках треба звертатися до суду із заявою про визнання недійсним типового договору приєднання, тому що він є одностороннім правочином.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.