18.04.2019

Суд визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку», в НБУ обіцяють боротися далі

Суд визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів щодо націоналізації ПАТ «КБ «ПриватБанк».

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва. Зазначається, що суд, «розглянувши у судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «Приватбанк», та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку».

Повідомляється, що розгляд даної справи тривав з червня 2017 року.  «Такий тривалий строк розгляду справи пов’язаний, зокрема, з загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ та необхідністю дослідження значної кількості доказів у справі, розмір якої складає понад 50 томів», — зазначили у суді.

Підставами для ухвалення Окружним адмінсудом Києва такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «ПриватБанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні.

Таким чином, процедура націоналізації ПАТ «КБ «ПриватБанк» була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням чинного на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері.

В НБУ рішення вважають незаконним. Там зазначають, що відповідне рішення суду будуть оскаржувати в апеляційній інстанції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *