18.06.2021

Суд втретє розглядає справу про розгін місцевого «євромайдану»

17 червня в Миколаєві суддя Центрального суду Володимир Алейников почав розгляд справи про розгін місцевого євромайдан.

Обвинувальний акт стосовно екс-начальника міського УВС Олега Шевчука оголошують вже втретє. Прокурор Андрій Джос коротко оголосив обвинувальний акт. Олегу Шевчуку закидають вчинення злочинів за частиною 2 статті 365 «Перевищення повноважень працівником правоохоронного органу» і статті 340 «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій» Кримінального кодексу України.

Після цього суддя Володимир Алейников запитав у Шевчука чи визнає він провину., На що обвинувачений відповів негативно. Адвокат Володимир Тимошин повідомив судді про те, що на жаль не може заявити відвід прокурору, але вважає, що Андрій Джос сфальсифікував матеріали справи.

«На жаль, Кримінально-процесуальний кодекс не передбачає заяву відводу прокурору по тим обставинам, що саме прокурор Джос був слідчим в цьому кримінальному провадженні. Саме він становив обвинувальний акт. Сторона захисту вважає, що це не зовсім правильно — прокурор Джос становив все це, на нашу думку, фальсифікував виробництво, і він сьогодні є прокурором у кримінальному провадженні «, — сказав Тимошин.

Захисник також зазначив, що це вже третє слухання цього виробництва в суді першої інстанції. Нагадав, що двічі виносився виправдувальний вирок, але Верховний Суд знову призначив новий розгляд виробництва. Тимошин назвав такі дії правоохоронних органів «знущанням» над його клієнтом.

Крім того, він зазначив, що за статтею 340 КК вже навіть минули всі терміни притягнення до відповідальності, а за статтею 365 — в листопаді 2021 року. Адвокат вважає, що Олега Шевчука подібним тривалим розглядом справи хочуть змусити визнати провину і звернеться із заявою про закриття кримінального провадження через закінчення строків притягнення до відповідальності. Він зазначив, що його підзахисний не буде приймати таке рішення і знову доведе в суді свою невинність.

Адвокат також акцентував увагу на тому, що під час досудового розслідування у виробництві були вказані потерпілими четверо громадян, а в обвинувальному акті такий статус уже отримали інші люди.

Прокурор просив спочатку досліджувати письмові докази, а потім проводити допит свідків потерпілий, і в кінці — обвинуваченого. Адвокат Шевчука просив спочатку допитати свідків, а потім вивчити письмові докази. Він це аргументував тим, що є проблема з викликом свідків і якщо вони не будуть, то можна перейти до вивчення інших матеріалів, що дозволить скоротити час судових розглядів.

Захисник зазначив, що особливих проблем з викликом потерпілих Деренюгі, Соколика, Скорохода не повинно бути. При цьому, пославшись на досвід минулих розглядів, він сказав, що будуть проблеми з викликом колишніх губернатора Вадима Мерікова і його заступника Оксани Янішевської (мали статус потерпілих на етапі досудового розслідування), а також співробітників поліції, оскільки багато хто з них вже не проживають в Миколаєві.

Суддя вирішив спочатку допитати потерпілих і свідків, потім перейти до вивчення документів, а в кінці заслухати показання Шевчука. Оскільки нікого з потерпілих в це засідання не викликали, то суддя Володимир Алейников призначив наступне засідання на 21 липня.

Джерело: 0512

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.