17.09.2019

Суд заборонив задіювати тварин у виступах в Одеському цирку

Заборона на використання тварин у цирку вийшла за позовом Держекоінспекції, яка вимагала припинити роботу цирку, оскільки тварини в цирку містилися в неналежних умовах.

Одеський окружний адмінсуд заборонив Одеському цирку використовувати у своїх виступах диких тварин. Про це повідомляє сайт Пушкінська у вівторок, 17 вересня.

Позов подала Держекоінспекція Одеської області, вона вимагала призупинити роботу цирку. Сьогодні під час засідання представники позивача змінили та уточнили свої вимоги в позові до цирку. Вони вимагали не заборонити господарську діяльність цирку в цілому, а лише обмежити її відносно утримання, експлуатації та тримання диких тварин, а також виправити низку порушень, зазначених раніше в приписах, які цирк систематично не виконував з 2018 року.

Згідно із законодавством, дикі тварини повинні міститися в умовах, наближених до природного середовища — має бути земля, трава, дерева та інше. Також необхідно витримувати норми мінімальних площ, замість кліток повинні бути вольєри — земельні ділянки з огорожами.

Одеський цирк, за словами представників екоінспекції, не може задовольнити ці вимоги, отже, виступи диких тварин у цирку потрібно, на їхню думку, заборонити.

Комерційний директор цирку Юрій Горлачов не погодився з вимогами екоінспекції, зазначивши, що на балансі цирку тварин немає, вони лише тимчасово перебувають на території цирку. А приписи, складені відомством, нібито були з неточностями і порушеннями. Вся відповідальність за утримання і поводження з тваринами, за словами Горлачова, лежить на власниках, а не цирках, так як навіть клітку кожен власник привозить свою.

Також комерційний директор попросив залучити до справи представника Міністерства культури України, так як головне відомство може розповісти, в якому форматі зобов’язаний працювати цирк, а також є тим органом, кому цирк підпорядковується і перед ким звітує. Суд відхилив це прохання.

За підсумком, суд встав на сторону екоінспекції та заборонив виступати диким тваринам у цирку. Також він ухвалив виправити всі порушення, зазначені в раніше виданому приписі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *