28.02.2019

Суд у Німеччині ув’язнив племінника пропагандиста Кисельова на два роки і три місяці

Участь Кисельова (ліворуч) у бойових діях на Донбасі темою розглядів не була

Громадянина Німеччини Сергія Кисельова суд у Мюнхені засудив до тюремного строку за підготовку злочину, що загрожує державній безпеці.

Справу на нього завели після інтерв’ю його дядька, російського пропагандиста Дмитра Кисельова, в якому той розповів про участь племінника в бойових діях на Донбасі.

Вищий земельний суд Мюнхена ув’язнив племінника російського пропагандиста Дмитра Кисельова Сергія на два роки і три місяці за підготовку до участі у бойових діях на сході України. Про це повідомляє телеканал RTVI у Мюнхені.

Кисельова, який воював на Донбасі на стороні проросійських бойовиків, обвинувачували у підготовці тяжкого злочину, що загрожує державній безпеці, і в порушенні закону про зберігання зброї.

Обвинувачення говорило, що в серпні 2014 року він пройшов бойову підготовку в таборі під Санкт-Петербургом, де, зокрема, вчився поводитися з автоматом і пістолетом. Кисельов визнав свою провину частково, тому строк позбавлення волі йому призначили менший, ніж передбачає стаття. Водночас він відмовився зізнаватися в тому, що проходив бойову підготовку, а стверджував, що у Санкт-Петербурзі чекав скерування на Донбас.

Суддя під час винесення вироку заявив, що точно довести проходження обвинуваченим бойової підготовки не вдалося, хоча багато що свідчить на користь цього. Під час винесення рішення суд врахував той факт, що у Кисельова немає судимості. Окрім того, з нього зняли обвинувачення в порушенні закону про контроль над зброєю.

Телеканал зазначає, що сама участь у бойових діях на Донбасі темою розглядів не була.

Якщо Кисельова обвинуватять в участі безпосередньо у бойових діях, то цю справу буде вести вже федеральна прокуратура.

Чоловік уже дав свідчення, що був на Донбасі, проте заявив, що нікого не вбивав.

27 лютого RTVI повідомив, що справу на Кисельова завели після інтерв’ю його дядька.

На цей матеріал звернув увагу представник Федерального відомства кримінальної поліції при посольстві ФРН у Києві. Після нього і почали перевірку, за результатами якої відкрили кримінальну справу, повідомив на слуханнях офіцер поліції, який виступив свідком.

В інтерв’ю журналісту Юрію Дудю журналіст Кисельов сказав, що його племінник воював на боці бойовиків «ДНР».

«У нього загинув командир взводу, і він узяв командування на себе. Його навіть відзначили якоюсь медаллю, нагородою. Зараз він сидить у тюрмі, у Німеччині. Тому що він після цього пішов у монастир, постригся в ченці. І потім поїхав кудись у Болгарію у чернечих справах. Болгари його заарештували і доправили в Німеччину, і він зараз сидить у в’язниці за дуже поганою статтею – тероризм, зброя і таке інше – за те, що він воював», – повідомив пропагандист.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *