11.07.2019

Сільська політика Корнацького врятує село

Політика кримінального капіталізму і централізації влади, що панує в Україні з перших років незалежності, найдошкульніше вдарила по селу. Усі 28 років поспіль можновладці знищують село – без жодного перебільшення. Наразі воно знаходиться на межі повної деградації.

Щоб запобігти цьому, народний депутат України Аркадій Корнацький розробив концепцію Сільської політики.

В її основі – повсюдні й повноправні сільради та орієнтоване на селянські інтереси земельне законодавство – перш за все написаний Корнацьким закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Економічна складова Сільської політики – це інвестиції обсягом у кілька десятків тисяч доларів у кожне селянське домогосподарство у вигляді Модуль-Хлівів, худоби та усього необхідного для її вирощування.
Також це Модуль-Цехи для сіл, які перероблятимуть вирощену в селянських дворах продукцію. Все це має прийти в село за лізинговими механізмами.
Це також обов’яковий у кожному селі селянський споживчий кооператив. Весь його прибуток цілком поступатиме в дохід членів кооперативу, селян.
Третім “модулем” буде супер-сучасний, енергоефективний житловий Модуль-Дім, котедж кращого зарубіжного зразка, який замінить традиційну сільську хату з її середньовічними “зручностями”.

Сільська політика Корнацького – це новий погляд на життя в селі та ведення присадибного господарства. Адже традиційне тваринництво вкрай недосконале. І все менше людей в селі хочуть тримати худобу. Модуль-Хліви Корнацького дозволяють робити це в комфортних, санітарно чистих умовах, швидко отримувати вагомий результат.
Модуль-Хлів – це швидкозбірна конструкція заводського виготовлення розміром 6,4 м Х 12,6 м, яку без проблем можна за кілька днів встановити в будь-якому сільському дворі.

Модуль-Хліви будуть різних модифікацій, для різних видів домашніх тварин. Коли таких модуль-хлівів у одному селі буде хоча б кілька десятків, можна ставити Модуль-Цех. У ньому перероблятимуть вирощену в селі продукцію, надаватимуть їй товарного вигляду і відправлятимуть у торговельну мережу або її закуповуватиме держава. Наприклад, це може бути міні-м’ясокомбінат, або молочний цех – вони будуть належати кооперативам.
Один Модуль-Хлів-Свинарник, як пілотний проект, вже працює – з 23 грудня 2018 року, в селі Кумари Первомайського району, у дворі Ольги і Бориса Варецьких. На початку травня 2019 року господарі вже продали першу групу вирощених свиней – 45 голів. Зараз на відгодівлі другий такий же гурт, а в середньому за рік вони будуть вирощувати і продавати по 110 голів свиней. Цей проект реалізовано за кошти Корнацького, в надалі має бути бюджетне фінансування і залучення коштів зарубіжних донорів. Щоб добитися перетворення Сільської політики Корнацького на Державну сільську політику і поширити її на всю країну, Аркадій Олексійович знову обирається народним депутатом.

Якщо заглянути у Модуль-Хлів-Свинарник, першим впаде в око електричний водонагрівач, роздягальня, рукомийник і … душова кабіна. Це санпропускник, і тут немає і сліду від традиційного запаху, який виникає в процесі життєдіяльності тварин. Це перший так би мовити “відсік” хліву. Використовуючи засоби гігієни, господарі уникають ризику принести з вулиці хвороботворні бактерії. А значить тварини значно менше хворіють, не отримують хімічних медикаментів. І, як результат, почувають себе значно краще. З іншого боку, завершивши щоденний етап догляду, господарі знімають з себе робочий одяг, приймають душ і можуть одразу йти хоч до сільського клубу.

Другий відсік – кормоцех. Він призначений для зберігання корму. Його завантаження відбувається через технологічний отвір. Все продумано, щоб людині було просто і швидко займатися свинарством. Комбікорм засипається в спеціальну напівавтоматичну годівницю. Тварини їдять скільки і коли захочуть, при цьому корм даремне не витрачається і не псується. Водою тварини теж забезпечені увесь час, для комфорту поросят стоять спеціальні поїлки.

Ну і третій відсік – «жилий». Саме тут мешкають тварини. Важливий момент: органічні відходи через щілястий люк відправляються у підземний басейн і перетворюватися там на екологічні добрива. Не треба прибирати продукти життєдіяльності, тварини завжди чисті.

Завдяки тому, що харчування збалансоване, а процес відгодівлі ретельно продуманий, за неповних п’ять місяців поросята набирають більше центнера. І при цьому ніяких хімічних добавок. Отримана м’ясна продукція – екологічно чиста.
А потім відгодованих кабанів змінює наступний гурт поросят. Не складно порахувати, наскільки ефективнішим та прибутковішим стало домашнє свинарство. 110 поросят на рік замість 2-3, з відповідним заробітком.
І все це в сучасних, дійсно європейських умовах.
І навіщо їхати за кордон?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *