16.07.2021

Тисяча робочих протестувала під судом проти спроб зупинити МГЗ

16 липня під Миколаївським апеляційним судом відбувся мітинг працівників Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) і членів їх сімей, організований профспілкою підприємства. В акції взяло участь близько тисячі людей, які виступають проти можливого закриття заводу.

Раніше Заводський районний суд під головуванням судді Ірини Бобрової задовольнив позов громадської організації «Стоп шлам», яка вимагала стягнути з заводу 9,2 млрд грн. у вигляді компенсації моральної 1279 її членам. При цьому «активісти» посилалися на проведену в Києві по їх замовлення не екологічну, а психологічну експертизу, в якій фігурує саме ця сума.

Це рішення адвокатами МГЗ оскаржене в апеляційному суді. Також за скаргою юристів підприємства Міністерство юстиції у експертів, що дали фейковий висновок, відкликало свідоцтва і притягнуло їх до дисциплінарної відповідальності. Експертиза проводилася без будь-яких розмов із «потерпілими». Міністр юстиції Денис Малюська назвав експертизу незаконною, написавши: «Оцінка проводилася на підставі роздруківок з Інтернету і копій дозвільних документів без дослідження відомостей про психологічно значущих фактів в порушення встановлених методик і здорового глузду».

Незважаючи на абсурдність ситуації, суддя Боброва не лише прийняла цю експертизу в якості основного доказу у справі, а й відмовилася викликати до суду «постраждалих» від дій МГЗ. Раніше, розслідування, проведене журналістами, встановило, що миколаївців записували в «Стоп шлам» без їх відома, а також вводячи в оману.

Представники заводу вважають це спланованою рейдерською атакою за участю підконтрольних рейдерам «активістів», «екологів», експертів, які видали «потрібну» експертизу і суду, які просто ігнорують закон і здоровий глузд.

До речі, з боку «Стоп Шлам» під суд прийшли не «тисячі потерпілих», а лише близько 3-ти татуйованих молодиків, які навіть не знають де знаходиться МГЗ та не змогли пояснити свої вимоги.

Олексій Медвідь, голова профспілки МГЗ:

Стягнення такої суми – це фактично смерть заводу! Без роботи і грошей на життя залишиться 10 тисяч чоловік: працівники, члени їх сімей. Псевдоекологи й активісти з Києва, яких вони найняли, ставлять під загрозу одне з останніх працюючих промислових підприємств Миколаївщини, яке одних тільки податків платить більше 500 млн грн. на рік. Вони покричать і поїдуть до Києва, а людям де працювати?!

Оксана Карпенко, начальник юридичного відділу МГЗ:

— У суді першої інстанції ми надали докази того, що в якості потерпілих вказані неіснуючі люди, але ці докази проігноровані суддею, ми показали акти екологічних перевірок, які також не взяті до уваги. Уже навіть Мін’юст назвав експертизу незаконною! Але перша інстанція була глуха і сліпа, тепер сподіваємося на апеляцію.

Якщо екорейдери доб’ються свого, то це буде означати арешт всього майна підприємства, в тому числі грошових коштів заводу. З огляду на величезний розмір суми, стане неможливою виплата заробітної плати працівникам, а виробництво опиниться під загрозою зупинки.

Прес-служба Миколаївського глиноземного заводу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.