18.10.2019

Тисячі онкохворих в Україні залишилися без ліків

Хворі в регіонах не отримали від держави обіцяні ліки, повідомляють ЗМІ. Флакон препарату коштує 44 тисячі гривень.

Препарати для онкохворих, які, за інформацією МОЗ, почали постачати в регіони ще влітку, досі не доставили в онкодиспансер. Про те, що закупили 1500 флаконів життєво важливих ліків з діючою речовиною — трастузумаб, повідомлялося ще в липні. До кінця того ж місяця повинні були придбати ще 13 тисяч. Однак в обласних медзакладах їх не бачили. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

Минуло три місяці, проте ні пацієнти, ані медики препарату не бачили. Хоча обіцяли поставки ще раніше, кажуть в Рівненському протипухлинному центрі.

«Нам обіцяли, що препарати надійдуть з червня. Препарату в області, на жаль, сьогодні немає», — каже головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим’як.

Тільки на Рівненщині трастузумаба потребують 60 хворих. Всього в Україні таких тисячі, заявляють правозахисники. Кажуть, намагалися ще в серпні з’ясувати, коли ж його доставлять.

«На мій запит до Міністерства охорони здоров’я України надійшла відповідь, що ці препарати вже направлені», — зазначає правозахисник Володимир Смешков.

Ідеться про 1500 вже закуплених флаконів, і ще 13 тисяч, які обіцяли придбати до кінця липня цього року.

«Загальна вартість ліків, які нібито закупило Міністерство охорони здоров’я і не потрапило в центр лікування онкохворих, — 572 мільйони гривень», — говорить Смешков.

«Коли була зміна однієї команди на іншу, міністра запевнили, що немає жодних нагальних питань. Далі була зустріч з колективом — знову жодних нагальних питань», — говорить радник міністра охорони здоров’я Дмитро Раїмов, який йде з МОЗ.

Не отримали ні інформації, ні реєстрів тих, хто потребує ліків, від попередників, тепер запевняють у МОЗ. Мовляв, це одна з причин затримки. Інша в тому, що перевіряли, чи є ліки на складах і терміни їхньої придатності. Стверджують, зробили це максимально швидко.

«Ліки є на складах у відповідній якості, відповідної кількості. Нам пообіцяли, що в найближчі тижні все буде доставлено в лікарні», — сказав Раїмов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *