13.10.2021

Трамплін на кістках

В кінці вересня багато засобів масової інформації облетіла новина про виділення коштів на реконструкцію водно-спортивного комплексу «Спартак».
24 вересня на засіданні комісії з питань бюджету Миколаївської обласної ради голова Миколаївської ОДА Віталій Кім заявив, що погодив виділення співфінансування з Державного бюджету на реконструкцію обласної клінічної лікарні, обласної дитячої лікарні, набережну обласного яхт-клубу і водно-спортивний комплекс «Спартак» . Йдеться про суму більш ніж один мільярд гривень.

— Я був в Києві і погодив фінансування на 4 великих об’єкта, в тому числі, на ті, про ПСД яких йшлося — це обласна лікарня доросла, обласна дитяча, там 500 з чимось мільйонів гривень виділяють в наступному році з Держбюджету, питання яхт-клубу і бази «Спартак». Я від себе прошу, я дам пояснювальну записку пізніше, але дуже важливо, що я погодив з керівництвом кошти на реалізацію цього проекту,сказав Кім.

Минуло кілька тижнів. 29 вересня відбулася сесія Миколаївської облради, але документальних свідчень про виділення коштів на реконструкцію «Спартака», як не було, так і немає.

Складається враження, що ця піар-акція була зроблена для того, щоб остудити загострення пристрастей і просто, щоб «випустити пар».

Одним з підтверджуючих це фактів є інформація ,що з’явилася днями.

Виявляється, цільове призначення землі під водно-спортивним комплексом «Спартак» — «Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» .

Чому управління молоді та спорту за 5 років не спромоглося змінити цільове призначення землі під дитячої спортивною базою? Можливо відповідь знаходиться на поверхні.

Останнім часом, окремі високопоставлені чиновники Миколаївської облдержадміністрації намагаються вселити громадськості думку про те, що будівництво нового трампліну на ВСК «Спартак» неможливо. Посилаються вони при цьому на якісь підземні води, не надаючи при цьому ніяких документів, які б підтверджували їх слова. Виявляється багатоповерхівку на цьому місці будувати можна, а трамплін не можна. Така логіка у чиновників, якими рухають меркантильні інтереси. Можливо це і пояснює, чому не змінюють цільове призначення землі і чому не виконується рішення сесії обласної ради від 2017 року, про передачу водно-спортивного комплексу в обласну комунальну власність.

Нам вдалося розшукати очевидців будівництва спортивного корпусу і трампліну для фрістайлу на ВСК «Спартак». Підземні води під час риття котловану вони пригадати не змогли, а ось скельний грунт, на якому розташована спортивна база, згадали відразу.

Але особливо блюзнірським виглядає пропозиція чиновників розмістити новий трамплін за адресою Спортивна, 17, при цьому «забуваючи» про долю решти унікальних спортивних об’єктах, розташованих на Бузькому бульварі.
Невеликий екскурс в історію Миколаєва.

З 1941 по 1944 роки Миколаїв був окупований німецькими військами. На території міста працював військовий госпіталь. І всіх померлих в госпіталі німецьких військовослужбовців ховали за адресою Спортивна ,17. Близько 10 років тому, з ініціативи представництва Німецького народного союзу з догляду за військовими могилами, останки німецьких військових були викопані зі Спортивної, 17 в Миколаєві і перепоховані на німецькому кладовищі біля села Крупське, Кіровоградської області — на одному з п’яти німецьких військових меморіальних поховань німецьких солдатів загиблих під час Другої Світової війни в Україні.
Варто відзначити, що ні за часів СРСР, ні в незалежній Україні на місці поховання, на Спортивній 17, ніхто нічого не будував.

У 2013 році один з німецьких депутатів, який побував на ВСК «Спартак» відзначив, що німецькі спортсмени із задоволенням приїдуть до Миколаєва на тренування, коли комплекс буде відремонтовано. Минуло 8 років …..

На існуючому трампліні для фрістайлу, на ВСК «Спартак», з кінця 80-х минулого століття, проходили великі міжнародні змагання, на які приїжджали спортсмени з різних країн. Тоді це був єдиний трамплін не тільки в СРСР, а й у всій Європі.

Розмови про будівництво трампліна на Спортивній, 17, м’яко кажучи, виглядають безглуздо. Хотілося б помилятися, але навряд чи спортсмени з цивілізованих країн дозволять собі стрибати з трампліна, побудованого на кістках.

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *