18.06.2021

Тут гартується молодь і ростуть чемпіони

З приходом тепла у Первомайську на Бузі та Синюхі інколи можна побачити веслувальників на байдарках і каное. 

Журналісти дізнались, що веслуванням можна зайнятись у міському спеціалізованому клубі греблі на байдарках і каное та інших водних видів спорту «Спартак» ім. А. Л. Дмитрієва. Юних вихованців навчають тренери Олександр Григорович та Григорій Олександрович Федорченки.

На веслувальній базі нині тренуються більше 70 спортсменів, які вже мають досвід участі в міських, обласних та всеукраїнських чемпіонатах.

За словами Олександра Федорченка, веслування збереглося в місті, де є усі водні умови для процвітання цього виду спорту, завдяки кільком ентузіастам, зокрема  постійному спонсору  спортшколи Аркадію Олексійовичу Корнацькому.

Завдяки його зусиллям та підтримці батьків база обладнана необхідним інвентарем для занять та перемог юних спортсменів.

Нещодавно у Ковелі відбувся відкритий чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2005-2006 та 2007-2008 років народження з веслування на байдарках і каное.

У цих змаганнях брали участь спортсмени з усієї України, зокрема і Первомайська.

Первомайські спортсмени у складі збірної Миколаївської області показали досить гарні результати. Як ми вже повідомляли, Євген Довгий здобув аж три золоті медалі на різних дистанціях.

Христина Мельникова, яка вже 7 років тренується  у Первомайському міському спеціалізованому клубі греблі на байдарках і каное, здобула на цих змаганнях призові місця у командних запливах.

У розмові з журналістами дівчина зазначає, що перебуває в резерві збірної України та вже 4 роки навчається в Миколаївському вищому училищі фізичної культури. Крім цього, Христина є діючою чемпіонкою України у цьому виді спорту.

Спортсменка розповіла, що тренування для дівчат не важче проходять ніж для хлопців. У всіх однакові умови для відточування своїх навичок.

Журналісти також поспілкувалися з юніорами, що нещодавно почали тренування. Так, наприклад, Максим Мальований ходить в спортшколу лише рік, але амбіції у хлопця великі. Юнак має ціль також потрапити до збірної України. Саме тому їздить на усі змагання, де відбувається відбір до команди та загартовує свою витривалість на дистанціях.

Ще одна зірочка Первомайського клубу греблі на байдарках і каное Ірина Батурська  поділилися своїми здобутками за роки навчання у школі.

«Я вже брала участь у міських змаганнях обласного рангу, посіла два третіх місця в одиночці та двійці. Для перших змагань — це хороший результат, але планку ставлю вищу і намагаюся її подолати. Спочатку займалася на байдарках, але згодом перейшла на каное. Техніка виконання запливу саме на каное мені подобається більше. Найбільше люблю вийти на воду, не поспішаючи йти, дивитися на природу, дихати свіжим повітрям».

За словами тренера Олександра Федорченка, карантин не сильно вплинув на результати спортсменів. Адже тренування в клубі відбувались і під час нього. Саме завдяки безперервним заняттям і витримці вихованці спортшколи займають призові місця на змаганнях різних рівнів.

Адже веслування, як і будь-який інший вид спорту, — це, перш за все, здоров’я, свіже повітря, природа, фізичний розвиток та здоровий спосіб життя.

Самі юніори майже в один голос кажуть, що за кожною перемогою, за кожною медаллю стоїть щоденна важка праця у будь-яку пору року, що цей спорт, як власне і будь-який інший, потребує максимальної уважності, відповідальності, гарної фізичної підготовки і вміння працювати в команді.

Міський спеціалізований клуб греблі на байдарках і каное та інших водних видів спорту ім. А. Л. Дмитрієва (база «Спартак») чекає нових вихованців, майбутніх чемпіонів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.