10.09.2019

Український плавець встановив новий рекорд, подолавши Дніпро

Український спортсмен встановив рекорд, пропливши за місяць по Дніпру більш як 900 км. У наступному році він планує уплав подолати Чорне море.

Майстер спорту з плавання Михайло Романишин за місяць і п’ять днів подолав уплав більш як 900 кілометрів української ділянки Дніпра, встановивши рекорд України, повідомляє УНІАН.

Рекорд був зафіксований у вівторок, 10 вересня, в Херсоні, де фінішував плавець, який 5 серпня почав свій заплив на кордоні України з Білоруссю. Зокрема, присутня на заході керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова повідомила про досягнення нового рекорду — подолання вплав розташованої на території нашої країни ділянки річки Дніпро.

За словами Вєтрової, спортсмен проплив понад 900 кілометрів. Після фінішу Романишин зазначив, що головна мета його запливу — пропаганда спорту і здорового способу життя.

«Тільки не називайте мене екстремалом. Те, що я роблю, — зовсім не екстремальний вид спорту. Я не люблю ризик, не прихильник того, щоб випробовувати організм на міцність граничними навантаженнями. Те, що я роблю, завжди продумано і відпрацьовано на тренуваннях», — сказав він журналістам.

Спортсмен не вважає заплив важким і виснажливим. «Я навіть отримував задоволення, так як бачив, яка гарна наша країна. Щоправда, дуже розчарувала екологічна ситуація. Я бачив, що скидається в Дніпро, часто відчував дуже неприємний запах. Це неприпустимо», — розповів плавець.

У свою чергу, його тренер Карен Абрамов розповів, що деякі ділянки були серйозним випробуванням як для нього, так і для Романишина. Також, за словами тренера, не завжди вдавалося робити зупинки тоді, коли цього вимагала ситуація.

«Михайло щодоби плавав 10 годин, спав по 6 годин, їв за спеціальним графіком. І графіка харчування потрібно було дотримуватися максимально чітко, адже цей заплив — постійна витрата енергії у величезних кількостях. Тому Михайлу доводилося їсти і в воді, так як не завжди була можливість вийти на берег: машина не могла під’їхати або через рельєф місцевості, або через те, що ми пропливали через територію заповідника, куди в’їзд заборонявся», — повідав Абрамов.

Романишин додав, що цей заплив є першим етапом більш масштабного проєкту. Наступного року він планує уплав подолати Чорне море по маршруту Одеса — Стамбул.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *