11.08.2020

Укрбуд викрили в мільйонних махінаціях з державними коштами

Дві компанії з корпорації грубо порушили законодавство і неправомірно виграли тендер на будівництва в Чорнобильській зоні.

Керівництво корпорації Укрбуд підозрюють у мільйонних оборудках з державними коштами під час будівництва в Чорнобильській зоні. Про це у вівторок, 20 серпня, повідомляє прес-служба СБУ.

«Служба безпеки України викрила керівництво державної будівельної корпорації Укрбуд на мільйонних зловживаннях під час тендерів на будівництво об’єктів зберігання і радіоактивних відходів на території зони відчуження», — сказано в повідомленні.

Відзначається, що оперативники спецслужби встановили, що в угоді задіяні ТОВ СК Укрбудмонтаж і ПрАТ Укренергомонтаж, які входять до складу Укрбуду. Протягом 2017-2018 років ці компанії перемогли в низці державних закупівель, оголошених ДСП Чорнобильська АЕС і ДП НАЕК Енергоатом. Йдеться про будівництво чотирьох ядерних об’єктів у Чорнобильській зоні: централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем фізичного захисту та радіаційного контролю і завод з переробки рідких радіоактивних відходів. Загальна сума тендерів на будівництво цих об’єктів склала 1,1 мільярда гривень.

У той же час, проведена СБУ перевірка показала, що Укрбудмонтаж і Укренергомонтаж грубо порушили законодавство і виграли торги неправомірно: фірми вступили в змову для маніпулювання цінами та усунення конкурентів. Крім того, будівельні компанії значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до необґрунтованого виділення понад 26 млн гривень державних коштів.

Матеріали перевірки Служба безпеки передала до Антимонопольного комітету.

Зараз обидві комерційні структури оштрафовані на 117 млн ​​гривень і позбавлені права брати участь у державних закупівлях терміном на три роки. Перевірка триває.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *