20.08.2021

Унікальне видання «Героїні нашого часу» презентували миколаївцям

18 серпня, у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація видання про жінок Миколаївщини, нагороджених орденом княгині Ольги у період з 1998 по 2021 роки «Героїні нашого часу». 

Видання підготовлено до 30-тої річниці Незалежності України за ініціативи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки та за підтримки Миколаївської облдержадміністрації та Миколаївської обласної ради.

Зазначимо, що всього 98 жінок Миколаївської області є кавалерами цього ордену.

На Миколаївщині першим кавалером даного ордену стала Галина Тазарачева, 11 вересня 1998 року вона була нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня, в грудні 2008 року — II ступеня.

Поки що єдиним повним кавалером ордену княгині Ольги в Миколаївській області є відома фехтувальниця Ольга Харлан.

Колектив обласної універсальної наукової бібліотеки, спільно з редколегією, доклали максимум зусиль для зібрання й систематизації інформації про жінок, які є гордістю нашого регіону та слава про яких розповсюджується по всій країні й далеко за її межами.

Від Миколаївської облдержадміністрації участь у заході взяв заступник голови ОДА Юрій Гранатуров.

«Орден княгині Ольги – це дуже почесна відзнака, якою нагороджують талановитих та цілеспрямованих жінок, що вміють досягати значних результатів у науці, культурі, медицині, спорті тощо. Зараз ми презентуємо електронну версію видання «Героїні нашого часу», але наступного року, ми зробимо все можливе, щоб з’явилася ще й друкована його версія», — звернувся до присутніх Юрій Гранатуров.

Також з вітальним словом виступив голова постійної комісії з питань науки і освіти, інновацій, молоді сім’ї і спорту, культури та духовності Миколаївської обласної ради Євген Горбуров.

«Вітаю всіх, а особливо членів редакційної колегії, які доклали максимум зусиль, аби створити це видання. Хочу сказати, що всі 98 жінок нашої області, які є кавалерами ордену княгині Ольги, це дійсно героїні нашого часу», — зазначив Євген Горбуров.

Євген Горбуров наголосив, що видання «Героїні нашого часу» є унікальним в своєму роді.

У свою чергу, директорка Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Вікторія Агаркова ознайомила присутніх зі структурою та змістом видання.

Зазначимо, що орден княгині Ольги I, II, III ступенів — державна нагорода України для відзначення жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім’ї.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.