09.09.2021

Учасник ДТП у Миколаєві самостійно надав суду докази щодо порушення ним ПДР

Суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Дмитром Тішком розглянуто протокол, складений стосовно водійки тролейбусу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна).

Відповідно до протоколу, водійка тролейбусу, який рухався по вул. Архітектора Старова у м.Миколаєві не дотрималась безпечної дистанції та не зменшила своєчасно швидкість, внаслідок чого відбулось зіткнення з автомобілем «Renault Megane». В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

У ході розгляду водійка тролейбусу не погоджувалась з обставинами викладеними в протоколі, пояснювала, що заздалегідь зменшила швидкість та обрала достатній інтервал для безпечного об’їзду «Renault». Проте водій вказаного автомобіля почав рух заднім ходом та опинився в полосі руху тролейбусу, що стало причиною зіткнення.

Водій автомобіля «Renault» вважає, що протокол складено відповідно до норм діючого законодавства та на підтвердження своїх пояснень надав запис з відеореєстратора свого автомобіля.

Судом оглянуто зазначений відеозапис, з якого вбачається, що автомобіль «Renault» стояв припаркований на узбіччі, а потім почав рух заднім ходом зі зміною траєкторії, внаслідок чого сталося зіткнення.

Суд дійшов висновку, що водій «Renault» не впевнився в безпечності свого маневру, що є безпосередньою причиною ДТП. Окрім цього, матеріалами справи не доводиться вина водійки тролейбусу у вчиненні адміністративного правопорушення.

За результатами розгляду, суд постановив закрити адміністративне провадження щодо водійки тролейбусу за відсутністю в її діях складу правопорушення.

На зазначену постанову водієм автомобіля «Renault» було подано апеляційну скаргу. За результатами її розгляду Миколаївський апеляційний суд постановив залишити її без задоволення, а постанову Центрального районного суду м.Миколаєва – без змін.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.