22.03.2019

У бібліотеці відбулася презентація 16-го тому видання «Книга Пам’яті України. Миколаївська область»

21 березня за ініціативою обласного центру пошукових досліджень та редакційно видавничої діяльності в обласній науковій бібліотеці відбулася презентація 16-го тому видання «Книга Пам’яті України. Миколаївська область».

Даний том містить статті, нариси миколаївських науковців (Погорєлова А.А., Макарчука С.С.,Теряник М.О., Чернявського В.В.), що висвітлюють події Другої світової війни на Миколаївщині. Уперше публікуються матеріали та документи з архівів Німеччини про примусову працю Миколаївських остарбайтерів на суднобудівному заводі Бремена.
Участь у презентації взяли представники обласної ради, миколаївські науковці, студентська і учнівська молодь. Заступник голови Миколаївської обласної ради А. О. Кротов подякував колективу авторів книги за внесок в історичну спадщину Миколаївської області.
Кандидат історичних наук, доцент, завідуючий кафедрою соціально- гуманітарних дисциплін ВП «МФ КНУКіМ», керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Макарчук С.С. у своєму виступі зупинився на основних завданнях, що ставили перед собою автори праці, – показати страшну трагедію, що її пережив український народ у ті страшні часи, та з’ясувати, що рухало  колабораціоністами, що заставляло їх йти на зраду своєї Батьківщини і якою була ціна цієї зради.
Також він відмітив, що праця містить спогади учасників подій та унікальні документи з Державного архіву Миколаївської області та архіву СБУ в Миколаївській області.
Голова Миколаївського міського відділу Української спілки в’язнів- жертв нацизму Прядко М.В. подякував авторам книги за науково-дослідну і видавничу діяльність й зазначив, що з кожним роком меншає кількість колишніх в’язнів фашистських таборів.
Під час виступу завідуюча редакцією «Реабілітовані історією» Обласного центру пошукових досліджень, автор статті «Листи з минулого» Теряник М.О. акцентувала увагу присутніх на листах жителя села Галіцинове Олександра Селіванова до своєї сестри Фекли Селіванової під час перебування на примусовій роботі в Німеччині.
Директор Баштанського краєзнавчого музею Требух О.О. зупинився на спогадах та листах учасників підпільно-партизанського загону ім. Щорса в м. Баштанка.
Книга Пам’яті адресована науковцям, студентам, викладачам вузів, учителям та учням загальноосвітніх шкіл, краєзнавцям. Вона видана за кошти обласного бюджету загальним накладом 550 прим. у рамках виконання заходів Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки. Весь наклад книги буде переданий до бібліотек, навчальних закладів, громадських установ й організацій для наукової роботи, а також для використання під час проведення заходів з військово-патріотичного виховання молоді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *