14.04.2019

У бібліотеці обговорили актуальні проблеми сучасного ринку праці України

Сьогодні відбуваються процеси активного розвитку громадянського суспільства в Україні, тому і виникає необхідність публічного обговорення нагальних суспільних проблем.

У рамках реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рр. в обласній науковій бібліотеці відбулася дискусія «Сучасний ринок актуальних професій: українські реалії» за участю представників державних установ, підприємців, викладачів та студентів миколаївських вузів.
Начальник відділу організації професійного навчання Миколаївського обласного центру зайнятості Луїза Вініченко ознайомила учасників зі статистичними даними про стан сучасного ринку праці в Україні. У ході дискусії вона звернулася до представників бізнесу з пропозицією налагодити партнерство у формуванні сучасних компетентностей працівників, яких вимагають потреби ринку, шляхом запровадження незалежної кваліфікаційної атестації, участі у підготовці, реєстрації та ліцензуванні навчальних програм, практичного застосування отриманих навичок на підприємствах.
Директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області Володимир Євсєєв та голова Ради директорів роботодавців «Миколаївський міський клуб директорів» Валентин Бєльський розповіли про європейські та світові кваліфікаційні вимоги, закликали до сприяння поширенню інновацій в освітню та трудову сфери.
Директор науково-навчального центру освіти дорослих Європейського університету, доктор філософії технічних наук Геннадій Вільський зазначив, що сьогодні в Україні поряд з безробіттям існує і незадоволений попит на робочі місця через невідповідність вимог до фактичного рівня кваліфікації працівника. Також він висловив думку, що освіта молоді за кордоном доволі часто стає поштовхом до трудової еміграції.
Доцент кафедри менеджменту організації та зовнішньоекономічної діяльності МНУ імені В. О. Сухомлинського Андрій Слюсаренко та кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії і суспільних наук МНАУ Олександр Біліченко розповіли про ініціативи навчальних закладів та акцентували увагу на необхідності удосконалити моніторинг ринків праці та освіти з метою адекватної оцінки розвитку обох систем, прогнозування потреб ринку праці спеціалістів.
Начальник Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили Світлана Гайдаржи зазначила, що зменшення дисбалансу на ринку праці можливе шляхом врахування прогнозованої оцінки освітньо-кваліфікаційних потреб ринку праці та поступового коригування програм професійної підготовки.
Доцент кафедри початкової освіти МНУ імені В. О. Сухомлинського Олександра Казанжи говорила про необхідність удосконалення мережі освітніх закладів та їхньої правової бази.

Проректор з профорієнтаційної роботи ПВНЗ «Медико-природничий університет» Катерина Ходан наголосила на необхідності інформаційної підтримки майбутнього фахівця від етапу обрання професії до працевлаштування та адаптації на робочому місті.
Таким чином, під час дискусії були напрацьовані рекомендації щодо вирішення питань підготовки конкурентоспроможних фахівців та регулювання попиту й пропозиції на ринку праці України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *