13.08.2020

У Вознесенському районі вилучили з річки 27 браконьєрських раколовок та сітки

 На Миколаївщині заборона на ловлю раків розпочалася з 10 серпня та триватиме до 15 вересня.

А основна її мета – захист членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Вчора, 12 серпня, співробітники оперативної групи поліції з протидії незаконному вилову водних біоресурсів на водних об’єктах УПД ГУНП в Миколаївській області провели рейд у акваторії річки Південний Буг поблизу сіл Вознесенського району. У ході відпрацювання правоохоронці виявили заборонені знаряддя лову — п’ять браконьєрських сіток та 27 раколовок, з яких випустили у водойму 77 раків.

Поліцейські вилучили знаряддя вилову задля подальшого знищення.

Шановні громадяни! Нагадуємо, що лов членистоногих під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків на водоймах загального користування та 50 екземплярів – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також у Правилах любительського і спортивного рибальства зазначено мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *