21.03.2019

У ВР зареєстрували законопроект про обов’язкові теледебати перед другим туром виборів президента

Обов’язкові теледебати мають проводитися перед другим туром виборів глави держави.

Народні депутати від партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Геращенко (перший заступник голови Верховної Ради, позафракційна) та Марія Іонова (заступник голови парламентського комітету з питань європейської інтеграції, член фракції «БПП») зареєстрували законопроект, що передбачає проведення обов’язкових теледебатів кандидатів на пост президента України перед другим туром президентських виборів та зняття з реєстрації кандидата у разі його неучасті в цих теледебатах.

Згідно з документом, розміщеним на сайті Верховної Ради, даним законопроектом пропонується внесення відповідних змін до закону «Про вибори Президента України» (щодо обов’язкових теледебатів у разі призначення повторного голосування). Зокрема, частину п’яту статті 11 («5. У разі необхідності виборчий процес може включати також такі етапи:…») пропонується доповнити новим пунктом такого змісту: «проведення обов’язкових теледебатів».

Водночас частину першу статті 56 («1. Центральна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата на пост Президента України у разі:…») пропонується доповнити новим пунктом такого змісту: «відмови кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, взяти участь у теледебатах або неможливості його участі у них».

Також автори законопроекту пропонують змінити частину п’яту статті 62 закону «Про вибори Президента України» і викласти її в такій редакції: «5. Проведення обов’язкових теледебатів за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування, організовується Національною телекомпанією України.

У разі відмови одного з кандидатів на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, взяти участь в теледебатах або неможливості його участі у них, Центральна виборча комісія невідкладно приймає рішення про скасування реєстрації цього кандидата на пост Президента України, а виділений для теледебатів час надається іншому кандидату на пост Президента України для проведення передвиборної агітації».

Як відомо, вибори президента України відбудуться вже за 10 днів – 31 березня 2019 р. У разі проведення другого туру виборів, повторне голосування має відбутися 21 квітня 2019 р.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/elections/10487883-u-vr-zareyestruvali-zakonoproekt-pro-obov-yazkovi-teledebati-pered-drugim-turom-viboriv-prezidenta.html

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *