23.02.2019

У Карпатах туристи понад 12 годин чекають на допомогу — на заваді погодні умови

Рятувальники через погану погоду не можуть звести до підніжжя гори групу туристів, яка напередодні піднімалася на вершину Піп Іван у Верховинському районі Івано-Франківської області.

Про подробиці рятувальної операції, яка триває від учора, повідомляє ДСНС.

«Об 11 год. 10 хв. (сьогодні, 23 лютого — ред.) пошуково-рятувальна група ДСНС прибула до рятувального поста на г. Піп Іван для супроводу туристів та транспортування тіл загиблих. На даний час пошуково-рятувальна група ДСНС разом з туристами очікують покращення погодних умов для початку спуску. В горах спостерігається ускладнення погодних умов: температура повітря 22 градусів морозу, сильний вітер,нульова видимість снігові перемети подекуди сягають до 1,5-2 метрів», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, група туристів в кількості 8 чоловік, які рухались на гору Піп Іван-Чорногірський, звернулися по допомогу напередодні увечері.

Наразі шестеро туристів та тіла двох загиблих знаходяться на високогірному рятувальному посту.

Рятувальники транспортували до рятувального поста на ношах трьох туристів зі значними обмороженнями, два з яких померли, п’ять туристів рухались самостійно.

В зв’язку зі складними погодними умовами (сильний вітер 30 м/с, велика висота снігового покрову 1,5-2 м та низька температура повітря -14) подальші заходи з супроводу групи туристів до підніжжя гори заплановані на 5 год. 23 лютого, розповіли рятувальники.

Як зазначили в ДСНС, біля підніжжя гори створено штаб з проведення рятувальних робіт для координації зв’язку між рятувальниками. Створено проміжний пункт обігріву.

Для проведення заходів з супроводу групи туристів до підніжжя гори залучено рятувальників Івано-Франківського, Косівського та Верховинського ПРВ СПРЧ АРЗ СП в кількості 34 чол. о/с та 6 од. техніки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *