04.12.2020

У Києві «біржові» шахраї виманили понад $3 млн

Зловмисники організували ряд колл-центрів, де близько п’ятисот співробітників під виглядом біржових торгів виманювали гроші в інвесторів.

У Києві кіберспеціалісти СБУ блокували діяльність угруповання, що привласнювало кошти інвесторів під виглядом участі в електронних торгах нібито на міжнародних фондових біржах. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Шахраї вивели через анонімні крипто-гаманці понад 3 мільйони доларів США.

«Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес двоє киян. Вони нелегально придбали клієнтські бази телефонів фінансових і кредитних установ. Ділки орендували шість приміщень у різних районах столиці, де облаштували колл-центри, в яких працювало понад 500 операторів», — йдеться в повідомленні.

Оператори дзвонили клієнтам від імені трейдингової компанії і радили інвестувати гроші в акції відомих компаній на міжнародних фондових біржах.

Зловмисники використовували спеціальне програмне забезпечення для демонстрації вкладникам нібито електронних торгів у режимі онлайн. Також вони створювали для клієнтів персональні кабінети, де повідомляли про «зростання» придбаних акцій і пропонували збільшити внески.

За попередніми оцінками, за час існування злочинної схеми організатори встигли вивести через анонімні крипто-гаманці понад 3 мільйони доларів США.

В ході обшуків правоохоронці виявили комп’ютерну техніку, мобільні пристрої і програмне забезпечення, яке використовувалося для привласнення коштів інвесторів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *