26.05.2020

У Києві відкрили кризовий центр для жертв домашнього насильства

Звернутися в центр можуть як жінки, так і чоловіки. Одночасно там до десяти днів зможуть жити вісім осіб.

У Києві відкрили кризову кімнату для жертв домашнього насильства, де можна перебувати до десяти днів. Про це заявила заступник голови КМДА Марина Хонда в Facebook у вівторок, 26 травня.

«Потрапити сюди зможуть як жінки, так і чоловіки, а одночасно заклад може прийняти вісьмох осіб. Але попереду роботи ще дуже багато. У планах відкриття такої ж кімнати на лівому березі Києва. Я дуже вдячна Фонду народонаселення ПРООН за допомогу в розвитку системи. І не втомлююся повторювати, що в суспільстві має бути нульова толерантність до насильства», — сказано в публікації.

Місцезнаходження кімнати не розголошується з міркувань безпеки, пише Українська правда. Життя. При цьому особа, яка стала жертвою насильства, в першу чергу повинна звернутися в поліцію.

«Після фіксації факту насильства, під супроводом поліції, ця особа потрапляє в Київський центр гендерної рівності та протидії насильству. Потім директор центру випише напрямок на поселення в кризову кімнату, і людина зможе заселитися», — повідомили в КМДА.

Весь цей процес займає приблизно добу. У кімнаті працюють психологи та юристи, які зможуть людині допомогти відновити документи або почати процес розірвання шлюбу. При цьому, за європейськими нормами, на 10 тисяч населення повинна бути одна така кімната.

«Ми плануємо для початку побудувати в Києві п’ять таких кімнат. З листопада минулого року поліція фіксувала три випадки, коли людина дійсно потребувала заселення в таку кімнату. Наприклад, ситуація екстремальна, і людині просто нікуди діватися», — відзначили в міськадміністрації столиці.

Крім того, в коридорі кімнати буде встановлена ​​тривожна кнопка, і за викликом в кімнату кризового реагування протягом 10 хвилин приїде поліція.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *