25.03.2019

У Києві знайшли скарб зі старовинними монетами

Жителі Подолу висаджували дерева, коли лопата одного з них натрапила на щось тверде в землі. Археологів же дивує не так вміст скарбу, як місце його знаходження.

Під час висадки фруктових дерев на Подолі місцеві жителі натрапили на скарб, в якому виявили два десятки давньоримських монет, кілька пряжок, фібул і численні залишки кераміки. Про це в понеділок, 25 березня, повідомляє Сегодня.

Відзначається, що скарб знайшли біля Воздвиженки, на розі вулиці Кожум’яцької і Вознесенського узвозу.

«Почали копати і на глибині близько півметра лопата вдарилася об якийсь твердий предмет — придивилися, а там уламки глиняних черепків і монети», — розповіли журналістам жителі, які виявили скарб.

Вчені, які оглянули знахідку, дивуються місцю виявлення знахідки.

«Знайдені римські монети — денарії перших століть нашої ери. Вони знаходилися на глибині 30 сантиметрів — нижче за цей рівень сучасний бетон! А культурні нашарування в цьому місці починаються з глибини півтора метра», — розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України В’ячеслав Баранов.

За словами археолога Микити Сідька, крім монет, інтерес представляють також фібули і фрагменти кераміки.

«Судячи з форми та орнаментації предметів, регіон їх походження — Західна Україна. У київській землі таких речей бути не може», — заявив Сідько.

На думку археологів, оскільки всі предмети, знайдені в саду, відносяться до різних епох, це свідчить про те, що скарб недавній.

Знахідку кияни обіцяють передати на зберігання до Музею історії Києва, фахівцям якого ще належить з’ясувати походження скарбу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *