07.09.2021

У Луговому з’явиться сміттєпереробний завод

У Коблевській громаді планують побудувати сміттєпереробний завод. Чергову сесію сільради відвідав представник німецько-українського підприємства «БраунІндастрісТехнолоджі» Вадим Гойко, зацікавлений в будівництві.

Підприємство спільно з німецькою компанією впроваджує проекти з переробки сміття з використанням сучасних технологій.

Вадим Гойко, представник німецько-українського підприємства «БІТ»

Сміттєпереробний завод з використанням нових технологій, з подальшим виробництвом біогазу на основі цього тепличного господарства, аквакомплексу, зелених насаджень. Дану програму підтримав і сертифікував Європейський союз, а також Європейський банк реконструкції і розвитку.

Завод буде являти собою виробництво потужністю до 3 кВ / год, яке зможе переробити до 100 тис. Тонн сміття на рік. На даний момент компанія «БІТ» веде будівництво двох таких заводів, в Херсонській області та на території західної України, розповідає Вадим Гойко. Йдеться про створення заводу не тільки для Коблевській ОТГ, але і для дев’яти громад Миколаївської та Одеської областей, з якими попередньо погоджено будівництво.

Володимир Киливник, заст. голови правління «Агентства місцевого розвитку Коблевській ОТГ»

Коблевська громада має стратегію розвитку до 2027 року і трирічний план реалізації. Крім того, ми учасники субрегіону «Причорноморський», який створений спільно з Південним. Зараз йде робота по приєднанню Візірской громади до цього союзу громад. І користуючись такою можливістю, сьогодні ми маємо спільний проект з переробки сміття.

Першим кроком в плані будівництва заводу стало рішення депутатського корпусу про надання комунальному підприємству «Коблевська селькоммунхоз» дозволу на створення ТОВ «Коблевська завод з переробки відходів». Тепер селькоммунхоз став співзасновником нового підприємства. Фінансування будівництва здійснюватиметься спільно, 70% на 30%. Більшу частину планує вкласти в будівництво німецька сторона, а меншу Коблевська громада. Якщо ж сільрада не зможе або не захоче брати участь в будівництві, до співфінансування будуть залучати третю сторону — інвестора.

Світлана Талоха, секретар Коблевської сільради

Чи зможе сільрада чи ні, залежить від того, які кошти ми передбачимо в бюджеті, якщо захочемо заходити в засновники. Або надамо можливість інвесторам теж приєднатися. На нашій території розташовано безліч виробництв, які вивозять сюди сміття. Можливо і інші громади, з якими ми уклали меморандум, захочуть з нами співпрацювати. Тому це питання дискусійне і надалі підлягає обговоренню.

Юридичну процедуру компанія з будівництва нового сміттєпереробного заводу розраховує пройти за пару місяців, потім чотири місяці займе архітектурне проектування і близько року піде на проектування. Приблизно через пару років в селі Лугове повинен з’явитися Коблевська завод з переробки відходів.

Джерело: ОКоблево

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.