09.09.2021

У Миколаєві відбувся конкурс для підтримки людей з порушенням зору

Другий рік поспіль у Миколаєві відбувається конкурс для підтримки людей з порушенням зору «Мій комп’ютер». У 2021 році переможці конкурсу отримають 15 тисяч адресної допомоги, на які можуть придбати необхідну спеціальну комп’ютерну техніку.

Про це розповів керівник громадської організації «Миколаївська обласна організація Українського товариства сліпих» (УТОС) Євген Чернятін.

Сьомого вересня 2021 року завершилася фінальна практична частина конкурсу «Мій комп’ютер». Конкурс став завершенням заходів міської програми для допомоги освоєння комп’ютерів людям з порушення зору, зокрема відбулися курси комп’ютерної грамотності.

У «Моєму комп’ютері» взяли участь 27 учасників товариства сліпих. За умовами конкурсу вони пройшли вікторину та виконали практичне завдання.

«За правилами кожен учасник відповідає на три запитання, і в той же час, якщо на запитання не відповідаєш, то може відповісти інший та йому зараховується бал«, — розповідає Євген Чернятін.

Переможцями стали п’ять членів Миколаївської обласної організації Українського товариства сліпих: Олександр Волошенюк, Олександр Мовчан, Сергій Загайдушін, Світлана Артеменко, Володимир Романенко. Вони отримали сертифікати на придбання комп’ютерної техніки.

За словами Євгена Чернятіна, у міську програму соціального захисту закладені кошти для надання адресної матеріальної допомоги особам з порушеннями зору

У 2020 році за програмою міського бюджету ці комп’ютери видавались за списками учасників громадської організації, а у 2021 році техніку отримають ті, хто виграв конкурс, у кого є навички роботи з комп’ютером.

За словами директора департаменту праці та соціального захисту Миколаївської міської ради Сергія Василенка, загалом у міській програмі закладено 75 тисяч на придбання комп’ютерної техніки для членів цієї організації та 75 тисяч для інших людей з порушенням опорно-рухового апарату.

«Департамент активно співпрацює з Миколаївською обласною організацією УТОС, а також департамент один раз на рік надає дві тисячі гривень на закупівлю технічних засобів реабілітації. Є ряд інших програм, за якими департамент співпрацює з УТОС», — розповідає Сергій Василенко.

Громадська організація також виграла проєкт Громадського бюджету щодо підвищення комп’ютерної грамотності цієї категорії людей. На базі територіального центру Інгульського району Миколаєва відбуваються заняття з навчання комп’ютерної грамотності, організовуються спеціальні групи.

Джерело: Суспільне

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *