13.09.2021

У Миколаєві відбувся перший етнофестиваль «Pepperfest»

У мікрорайоні Тернівка 12 вересня відбувся перший етнофестиваль “Pepperfest”. На відвідувачів заходу чекали екоярмарок, парад малюків, майстер-класи, фотозони та концертна програма.

На ярмарку, що розташувався на вулиці Сергія Цвтка, 10, представили різні види перцю: ґоґошари, капія, болгарський тощо. Учасниця фестивалю Алла Дмитрієва говорить, що культивацією овочів займається вже 60 років.

«Це особисто моє, з городу. Ось це усе я саджала. Спочатку розсаду, потім саджала перець», – розповіла жителька мікрорайону Тернівка Алла Дмитрієва.

Майстер-класи з вирізання різноманітних фігурок з перцю демонстрували представники Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика.

«У нас сьогодні майстер-клас з нарізання фруктів, овочів та сервірування столу. Показати людям, як це відбувається, як це правильно робити», – каже студентка Анна Тягульська.

Відвідати етнофестиваль приїхав Володимир Тимошенко. Чоловік живе у Великій Коренисі. Говорить, що вдома не вирощує перець, але любить його їсти.

«Таких заходів повинно бути якомога більше. Це розвиває і патріотизм, і культуру. Люди спілкуються на таких заходах між собою, а це дуже потрібно, особливо у світі останніх подій з коронавірусом, коли люди сидять і мало спілкуються», – говорить Володимир Тимошенко.

Під час етнофестивалю “Pepperfest” відбувалася дегустація страв болгарської, української національних кухонь, парад Бейбі зеленчуци (дефіле дітей від одного року в тематичних образах), виступали фольклорні, хореографічні колективи міста та області, також працювала виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва.

«Тернівчани здавна були дуже чудові овочівники. Болгарський тернівський перець відомий на все місто, і навіть на всю Україну. Ми вирішили, що це дуже добра ідея: зробити фестиваль, який присвячений саме болгарському перцю. Ми хочемо представити все те, чим займаються тернівчани, всі їхні таланти, і не тільки тернівчани», – каже директорка Тернівського будинку культури Юлія Любецька.

Організаторами етнофестивалю є Тернівський будинок культури і тернівське болгарське товариство імені Івана Вазова. За словами заступниці голови тернівського болгарського товариства Ольги Колот, на організацію заходу виділили близько 20 тисяч гривень з міського бюджету.

«Наступного року (2022-го – ред.) ми святкуємо 220 років переселенню болгар в Україну, саме в Тернівку. А цього року (2021-го – ред.) ми святкуємо 230 років Тернівці. У нас є недільна болгарська школа, яка фінансується Міністерством освіти Болгарії, тому ми так плекаємо болгарську культуру, фольклор», – розповіла Ольга Колот.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.