13.09.2021

У Миколаєві відбувся фестиваль «Спаський трамвай»

12 вересня в Миколаєві відбувся 9-й поетичний фестиваль «Спаський трамвай».

Його учасники проїхалися на Спаський спуск, а потім у ДОФі читали і слухали вірші.

Це вже дев’ятий за рахунком «Спаський трамвай». У перший рік їх було чотири. Але потім організатори зійшлися на тому, що досить одного разу. Кожен фестиваль тематичний. Цей присвячений осені. Він так і називається «Старе місто біля річки Осені».

«У трамваї у нас проходить екскурсія, яку проводить наш незмінний екскурсовод — історик Євген Парамонов. А ідея «Спаського трамвая виникла в 15 році влітку, коли проводився один з музичних фестивалів, на який запросили поетів. І на якому я зрозуміла, що для поетів потрібно створити особливі умови, щоб їх почули «, — зазначила організатор фестивалю Ольга Сквирська.

Програма дуже насичена. Всі учасники зібралися на вулиці Декабристів біля містечка «Казка». Поки чекали трамвая, краєзнавець Євген Парамонов почав екскурсію. Адже на місці, звідки стартував фестиваль, був найбільший міський ринок.

У цей раз трамвай для фестивалю «Електротранс» виділив знаковий. Це той самий КТМ-5, який модернізували на підприємстві і презентували в День міста. Причому цей рейс тільки для «Спаського трамвая». Проїхалися частиною маршруту №1 по Спаському спуску до яхт-клубу. Євген Парамонов розповів історію назви, а також звернув увагу на найбільш яскраві будови.

Наступна частина програми — піша екскурсія. Вона почалася від школи №15. Пройшли по Наваринской. Згадали Володимира Даля і Йосипа Дерібаса, а також почули, як раніше на заводах клепали метал. Хороший приклад — старі трансформаторні будки.

Кінцева точка маршруту — Будинок офіцерів флоту. Тут на літньому майданчику і відбулося читання віршів. Свої нові і вже полюбилися городянам твори читали миколаївські поети.

Джерело: 0512 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.