27.03.2019

У Миколаєві відбудеться ІІІ Фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах ім.Григорія Манілова.

Один раз на два роки в Миколаївській області проходить Фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах ім. Г. Ф. Манілова.

Організаторами та засновниками Фестивалю-конкурсу є управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації та Миколаївський коледж музичного мистецтва. Положення про Фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах ім. Г. Ф. Манілова, затверджено наказом управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації від 15.02.2019 № 32, який зареєстрований в Головному територіальному управлінні юстиції в Миколаївській області 25.02.2019 за № 42/3327.

В цьому році зазначена грандіозна мистецька подія усього південного регіону проводитиметься з 28 по 30 березня 2019 року на базі Дитячої музичної школи №1 ім. М.А.Римського-Корсакова м. Миколаєва (вул. Адміральська,11).

У зазначеному заході приймуть участь провідні творчі колективи та окремі виконавці з Вінниці, Херсону, Одеси, Кривого Рогу та Миколаєва, а саме: народний оркестр народних  інструментів «Південна рапсодія» Миколаївського коледжу культури і мистецтв, оркестр народної та популярної музики та Біс-квартет Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, оркестр народних інструментів комунального вищого навчального закладу «Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича», оркестр народних інструментів «Кантабіле» Миколаївського державного вищого музичного училища, оркестр народних інструментів «Аркадія» Херсонського училища культури, оркестр народних інструментів Херсонського музичного училища, оркестр української народної музики «Венцерада» Херсонського музичного училища, ансамбль народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії, оркестр народних інструментів Херсонського музичного училища, оркестр народних інструментів             ім. Д Ільїна Кривоозерського обласного музичного коледжу, а також лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та творчі колективи і окремі виконавці Одеської національної музичної академії ім.А.В.Нежданової.

Програмою Фестивалю передбачається проведення творчих зустрічей та майстер-класів із заслуженим артистом України,  лауреатом міжнародних конкурсів Іваном Чуриловим, народним артистом України, завідувачем кафедрою народних інструментів Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової, кандидатом мистецтвознавства Іваном Єргієвим та ректором Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової Олександром Олійником.

Такий Фестиваль-конкурс проводиться в нашому місті втретє. Метою його є розвиток та пропагування виконавства на народних музичних інструментах, утвердження національної школи народно-інструментального мистецтва. Вперше цей Фестиваль проходив у 2015 році та був присвячений 90-річчю від дня утворення аматорського оркестру народних інструментів Миколаївського суднобудівного заводу ім.61 Комунара (далі — Фестиваль). Керівником цього колективу був заслужений діяч мистецтв України  Григорій Манілов. Цей колектив бере початок з далекого 1922 року, коли в Миколаєві за ініціативи конструктора Ф. Бокова, з числа робітників, техніків і службовців місцевих підприємств, був організований невеликий музичний гурток. Об’єднувало цих людей велике бажання навчитися грати на музичних інструментах і велика любов до музики. Репетирували вони по черзі на квартирах членів гуртка. Грали на балалайках, гітарах, мандоліні. Як згадував Г. Манілов: «це були люди, що грають по слуху, але зовсім не знають нот».

За роки становлення цього колективу було пережито багато злетів та падінь, але неймовірне прагнення до самовдосконалення призвели до того, що з невеличкого гуртка вони перетворився у потужний професійний колектив, завоювавши визнання не тільки громадськості, а й влади.

Нагородою за свої прагнення та наполегливий труд була низка вагомих перемог, таких як:

1931 рік — І місце на республіканський музичній олімпіаді в Харкові, де прийнято рішенням ЦК профспілки присвоїти оркестру звання                                    «1го Всеукраїнського оркестру робочих металістів»;

1932 рік —  І місце на Першій Всесоюзній олімпіаді самодільного мистецтва в Москві, де його нагороджено Перехідним Червоним Прапором ВЦСПС;

1934 рік — рішенням уряду України оркестр направлено на навчання до Одеської консерваторії, де учасники оркестру провчилися до 1937 року та отримали професійну освіту;

1938 рік — оркестр стає професійним творчим колективом Одеської філармонії;

1949 рік — стає переможцем республіканської олімпіади художньої самодіяльності;

 1950 рік —  указом Президії Верховної Ради України  за видатні заслуги в галузі розвитку мистецтва Григорію Манилову присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв УРСР», а оркестр удостоєний звання заслуженого оркестру УРСР.

Після розпаду СРСР фінансування самодіяльних музичних колективів проводилося за залишковим принципом, тому через відсутність фінансування заслужений оркестр УРСР Будинку культури заводу імені 61 комунара припинив своє існування.

Після розпаду цього видатного оркестру, справу всього життя Григорія Манілова підняли на новий творчий рівень мистецькі навчальні заклади міста Миколаєва та Миколаївська обласна філармонія.

З метою  відродження народної української культури, подальшого розвитку та підтримки різномаїття форм та кращих зразків народно-інструментального мистецтва на Миколаївщині у 2015 році було вирішено відмітити 90-річчя від дня утворення аматорського оркестру народних інструментів Миколаївського суднобудівного заводу ім.61 Комунара, а представники колективів та окремих виконавців народного мистецтва Одеси, Харкова, Херсону, Кривого Рогу та Миколаєва присвятили цій події Фестиваль виконавців на народних інструментах ім. Г.Манілова.

Програма

проведення Фестивалю та Конкурсу виконавців на народних інструментах  ім. Г.Манілова

28-30 — березня 2019 року в м. Миколаєві

 

28 березня

1130   Відкриття фестивалю та конкурсу

1145 Грає оркестр народних інструментів Миколаївського коледжу музичного мистецтва «Кантабіле»

       Соліст Є.Лешуков (баян, конкурс, ІІ категорія)

       О.Широкопояс (балалайка), К. Шумна (домра)  (конкурс, ІІІ категорія)

Технічна перерва 30 хв.

1250 Грає оркестр народних  інструментів «Південна рапсодія» Миколаївського коледжу культури і мистецтв

Технічна перерва 10 хв.

1340  Грає ансамбль народних інструментів «Бандура Плюс» Миколаївського коледжу культури  мистецтв та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв

Технічна перерва 30 хв.

1450 Грає оркестр народної та популярної музики  Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв

Технічна перерва 10 хв.

1540   Грає ансамбль народних інструментів «Біс-квартет»

Технічна перерва 10 хв.

1630 Грає заслужений артист України,  лауреат міжнародних конкурсів Іван Чурилов (баян, Київ)

29 березня

1030   Грає оркестр народних інструментів Херсонського музичного уилища

Технічна перерва 30 хв.

1140  Грає оркестр народних інструментів ім. Д.Ільїна Криворізького обласного музичного коледжу

       Соліст Є.Корольков (балалайка, конкурс, ІІІ категорія)

Обідня перерва

1400  Грає тріо бандуристів «Подих вітру» (Кривій Ріг)

1425  Грає ансамбль викладачів «Музичні візерунки» (Кривій Ріг)

1500  Грає Анастасія Єрьоменко (домра), студентка ОНМА

1525  Грає Ліляна Бабіч (домра), студентка ОНМА

1545  Грає Віктор Кирилов (балалайка), студент ОНМА  

1605  Грає ансамбль народних інструментів «Арт мозаїка» (Кривій Ріг)

Технічна перерва 15 хв.

1700 Грає оркестр української народної музики «Венцерада» Херсонського музичного училища

30  березня    

 1030 Грає оркестр народних інструментів  «Вінницьке училище культури і мистецтв                                                 ім. М. Д. Леонтовича»

         Солісти Р.Левченко (домра, конкурс, І категорія), О. Балан (акордеон, конкурс, І категорія)

Технічна перерва 15 хв.

1130  Грає тріо акордеоністів Вінницького  училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

        1145  Грають студенти та викладачі Одеської національної музичної академії ім.А.В.Нежданової

  • інструментальний дует / Є. Лешуков (баян), І.Захаров (балалайка)
  • О. Мурза (студент, баян)
  • Є. Мельниченко (асистентка-стажистка, бандура)
  • В Чефранов (старший викладач, баян)
  • І. Форманюк (старший викладач, домра)
  • Камерний дует «Каданс» / О. Єргієва (скрипка), І Єргієв (баян)

Технічна перерва 10 хв.

1335  Грає  ансамбль народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії

1440  Урочисте закриття та нагородження переможців Фестивалю та Конкурсу

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *