25.09.2019

У Миколаєві відкрили меморіальну дошку на честь народного артиста України Василя Миколайовича Бурдика

25 вересня у Миколаєві урочисто відкрили меморіальну дошку на честь народного артиста України Василя Миколайовича Бурдика.

Біля будинку на Соборній, 13, де жив видатний митець у 1970-1976 рр, зібралися його близькі та друзі, колеги, люди, які знали і шанували творчість Василя Миколайовича, представники міської влади.

Нагадаємо, що рішення про увічнення пам’яті Василя Бурдика було прийнято виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 23 листопада 2018 року. Замовником виготовлення меморіальної  дошки виступало управління з питань культури та охорони культурної спадщини  Миколаївської міської ради. Автор дошки — заслужений діяч мистецтв України Іван Булавицький.

День вшанування пам’яті творця обрано не випадково. Як розповіла начальник відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури та охорони культурної спадщини міськради Ірина Бондаренко, саме 25 вересня 1945 року в селі Стави Кагарлицького району Київської області, в родині сільського вчителя народився Василь Бурдик, який віддав усе своє творче життя місту Миколаєву.

У творчому доробку майстра сцени майже 500 різнопланових ролей, викладання акторської майстерності.

Почесну місію відкрити пам’ятну дошку виконали донька артиста Олеся Бурдик та заслужений діяч мистецтв України Іван Булавицький. Своїми спогадами про Василя Миколайовича поділилися ті, хто мав честь його знати.

— Миколаїв – це, насамперед, люди, які творять своє рідне місто, — сказав міський голова Олександр Сєнкевич. – Говорячи про його історію, згадуємо яскравих, талановитих, самобутніх городян.  Минулого року ми відкрили три меморіальні дошки на честь видатних художників. Продовжимо цю роботу, аби містяни пам’ятали про своїх великих земляків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *