21.08.2021

У Миколаєві відкрито виставку «Суднобудування за 30 років»

В Миколаївському музеї суднобудування та флоту відкрито виставку «Миколаїв суднобудівний. 30 років Незалежності України».

Цей виставковий проєкт є своєрідним аналізом трансформації суднобудівної галузі через призму історичних подій, які вплинули на становлення і розвиток державотворення України за останні 30 років. Автори виставки — Олена Пучинян і Віктор Задирака, наукові співробітники Музею суднобудування та флоту. Вони мали на меті показати не лише історію суднобудування періоду Незалежності України, а й потужний потенціал, який мають сучасні суднобудівні підприємства та проєктно-конструкторські центри Миколаєва, окреслити визначальні напрями розвитку майбутнього в галузі суднобудування нашої країни.

На виставці суднобудівна галузь періоду Незалежності України представлена миколаївськими суднобудівними заводами, що у 1990-2000 рр. будували кораблі будь-якого типу: ДП «Миколаївський суднобудівний завод», ТОВ «Суднобудівний завод «Океан», Чорноморський суднобудівний завод. Сьогодення Миколаєва суднобудівного презентується матеріалами про підприємства, що будують малотоннажний флот та займаються судноремонтом.

Також на виставці експонуються матеріали про кораблі, які ввійшли до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також представлена модель флагманського фрегата «Гетьман Сагайдачний». Привертають увагу експонати про історію та сучасність 36-ї окремої бригади Морської піхоти ВМС ЗС України та 73-го морського центру спецоперацій, які базуються на Миколаївщині. Виставка працюватиме до кінця року.

Джерело: Голос України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.