14.08.2020

У Миколаєві відреставрували мозаїку на стіні суднобудівного заводу

У Миколаєві відреставрували радянську мозаїку та зафарбували написи на заводській стіні на території креативного простору «Понтон» на Нижньому БАМі.

Відновлювальні роботи провела Агенція розвитку Миколаєва.

Декоративне панно із зображенням броненосця «Князь Потьомкін-Таврійський» мало величезну наскрізну вертикальну тріщину і великі відколи штукатурки. А заводська стіна Миколаївського суднобудівного заводу (колишній Суднобудівний завод ім. 61 комунара), знову розмальована вандалами.

«Щороку ми проводимо тут масштабний суботник, але в цьому році змінилися плани через карантин. Нещодавно на «Понтоні» з’явилися два мініатюрних мурали, які створила талановита молодь міста. І, ми дуже раді, що відновлення мозаїки стало продовженням цієї гарної історії», — зазначила Анна Ганжул, в.о. директора КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Мозаїка не має охоронного статусу і не є пам’ятником історії. Але, в той же час, є частиною культурної спадщини та яскравим прикладом монументального мистецтва минулої епохи. З відкритих джерел відомо, що панно створив заслужений художник України, миколаївський художник-графік і живописець, ініціатор створення в Миколаєві Спілки художників — Анатолій Завгородній.

Варто відзначити, що броненосець «Князь Потьомкін-Таврійський», закладений в 1898 році на стапелі Миколаївського адміралтейства, і вже через два роки, у 1900 році, спущений на воду в  Миколаєві.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *