05.02.2019

У Миколаєві запрацювала антикорупційна карта — городяни зможуть стежити за фінансуванням і якістю ремонтів

fcf90b4c-0f98-471c-816f-03766f370df6

5 лютого Антикорупційний штаб презентував «Антикорупційну карту ремонтів Миколаєва» — інтерактивний інструмент, покликаний допомогти Миколаївській громаді здійснювати громадський контроль над мільйонами гривень, які щороку виділяє влада на модернізацію та оновлення міської інфраструктури.

Про це стало відомо з листа, який надійшов на пошту редакції.

Це інтерактивна карта, на якій відображено всі ремонти за останні три роки, їхня вартість та строки виконання.

Зручний інтерфейс сайту дозволяє мешканцям міста легко і просто знайти на мапі об’єкт ремонту, який їх цікавить та дізнатися розмір його фінансування. Тепер кожна людина зможе побачити, як використовуються бюджетні кошти, спрямовані на утеплення будинку, у якому вона проживає, заміну водопровідних труб, ремонт доріг, шкіл та лікарень у Миколаєві.

«Наша мета – долучити якомога більшу кількість людей до антикорупційного руху. На прикладі столиці, ми з’ясували, що найбільше розкрадань відбувається на тендерах, пов’язаних з ремонтними роботами. Тому вирішили привернути увагу громадськості до цієї теми. Наразі ми оперативно беремо інформацію про всі закупівлі ремонтних робіт з електронної системи закупівель Прозорро, на якій доступні дані починаючи з 2016 року і публікуємо все у зручному для користувачів форматі на Антикорупційній карті ремонтів», — розповіла голова правління Антикорупційного штабу Галина Янченко.

«За останні 3 роки на ремонтні роботи з бюджету Миколаєва витратили 1,6 млрд грн., які були призначені на ремонт понад 3 тис. об’єктів. Цікаво, що третина цих грошей була спрямована на ремонт міжбудинкових проїздів,» – додала Янченко.

Антикорупційна карта дуже зручна в користуванні. Ви заходите на сайт, знаходите на мапі свій будинок, школу, або садочок який вас цікавить, натискаєте на об’єкт і одразу бачите опис проведених робіт та кількість виділених на них коштів. Якщо ви виявляєте, що роботи насправді не проводилися, ви залишаєте про це коментар, бажано з відповідними фотографіями. Далі в роботу вступають наші юристи, які надсилають відповідні заяви з метою перевірки факту невиконання або неякісного виконання робіт. У випадку підтвердження порушення, ми повідомляємо правоохоронні органи», — пояснив головний юрист Антикорупційного штабу Сергій Миткалик.

На презентації карти була представлена місцева координаторка Антикорупційного штабу Анастасія Дубогрій. Анастасія буде займатися організаційною роботою Штабу у місті та допомагатиме миколаївцям на місці виявляти порушення, здійснені під час ремонтів, та координувати поширення оголошень про бюджетні видатки на ремонтні роботи в місті.

У презентації також взяв участь начальник відділу запобігання та виявлення корупції Миколаївської міської ради Володимир Гончаров. «Як мешканець міста, який тут народився, і у якого тут ростуть діти, я хочу подякувати Антикорупційному штабу за цей інструмент. Я хотів би закликати усіх миколаївців користуватись картою і шукати на ній свої будинки; хотів би закликати батьків контролювати виконання ремонтів шкіл, де вчаться їхні діти. Я звертаюся до миколаївців виявляти невиконання ремонтів і публікувати відповідні фотографії на Антикорупційній карті, а також приходити з ними до мене, тому що наш департамент завжди відкритий і ми готові допомагати усім чим зможемо», — сказав пан Володимир.

Довідково: 

«Антикорупційна карта ремонтів» вже реалізована у Києві, Харкові, Одесі та Миколаєві. Найближчим часом до онлайн-карти будуть приєднані решта міст України. Детальні плани щодо розширення та функціональні можливості Антикорупційної карти ремонтів та інша довідкова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або через e-mail: shtab.net@gmail.com.

One Response to У Миколаєві запрацювала антикорупційна карта — городяни зможуть стежити за фінансуванням і якістю ремонтів

  1. Людмила Миколаївна Щетініна says:

    Вельмишановні! Суцільна тріскотня. Дуже добре розповіли на радіо про антикорупційну карту ремонтів, але карта НЕ працює. Це тільки готовий шаблон, не більше. Хотіла подивитись, скільки коштів виділено на ремонт бібліотеки-філіалу №2 за адресою: Велика Морська 9. Де????????????

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *