14.05.2019

У Миколаєві зруйнований кінотеатр «Іскра» хочуть повернути в міську власність

14 травня відбулось засідання постійної комісії з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

Одне з питань порядку денного стосувалося передачі будівлі колишнього кінотеатру “Іскра” з комунальної власності області у власність територіальної громади Миколаєва.

Спільним рішенням представників обласної та міської влади будівлю колишнього кінотеатру «Іскра» передали на баланс філармонії.  Однак об’єкт так і не було використано за цільовим призначенням.

Будівля зазнала часткової руйнації внаслідок дій вандалів. Фактично за два роки її повністю розграбували, хоча на охорону приміщення з обласного бюджету було виділено понад 80 тисяч гривень. Колись популярне місце для дозвілля перетворилось на небезпечний осередок, де перебувають особи без певного місця проживання та підлітки з неблагополучних сімей.

— Два роки тому те, що називалося кінотеатром «Іскрою» було не в гарному, але у задовільному стані. Сьогодні мова йде про те, що обласна влада готова передати нам будівлю назад. Що ми отримаємо? — з таким питанням Ігор Дятлов звернувся до начальника управління комунального майна. — Збиток миколаївської громади від розграбування будівлі складає біля 100 мільйонів гривень.

Мкртич Мкртчян погодився, що наразі будівля потребує капітального ремонту, і провести його за рахунок міського бюджету буде проблематично.

— Для того, щоб знову прийняти будівлю, ми повинні як профільний підрозділ володіти інформацією стосовно доцільності передачі колишнього кінотеатру у власність міської громади,  а також які кошти мають у своєму розпорядженні структурні підрозділи для приведення об’єкту до належного стану. Поки що такі дані ми не отримали, — сказав Мкртич Мкртчян.

Ігор Дятлов запропонував управлінню комунального майна підготувати інформаціюпро фінансові збитки, які виникли внаслідок часткового руйнування будівлі та поінформувати про це депутатів міської і обласної рад, а також опублікувати дані у публічному доступі.

Крім того, слід порушити й питання щодо повернення субвенції у розмірі біля 80 млн гривень, яку у 2019 році міська влада надала обласній раді для вирішення соціально-важливих питань.

— Депутати готові прийняти будівлю колишнього кінотеатру з комунальної власності області у власність територіальної громади Миколаєва, якщо об’єкт буде у належному стані. Також ми хочемо почути відповіді на питання: хто понесе відповідальність за розграбування, і за рахунок яких джерел ми будемо відновлювати «Іскру«, — резюмував Ігор Дятлов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *