05.10.2019

У Миколаєві кіберполіція викрила хакера

Чоловік незаконно отримував доступ до баз різноманітних онлайн-магазинів та веб-сервісів та продавав доступ до цих облікових записів у тіньовому сегменті мережі інтернет. 

Повідомляє прес-служба поліції Миколаївської області.

Співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Миколаївській області виявили протиправну діяльність місцевого мешканця, який за допомогою шкідливого програмного забезпечення, отримував доступ до облікових записів користувачів мережі Інтернет.

Викрадені ним дані надають можливість їх володільцю отримати доступ до різноманітних облікових записів громадян, а також розпоряджатися наявними на них бонусними коштами, ігровим інвентарем, здійснювати спам-розсилку, тощо.

Для продажу таких облікових записів чоловік використовував спеціалізовані веб-форуми та закриті групи у різноманітних месенджерах. Розрахунок за продаж баз скомпрометованих облікових записів відбувався за допомогою російських платіжних систем.

Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області спільно зі слідчими Заводського відділу поліції, за погодженням з Заводським відділом Миколаївської місцевої прокуратури № 1, провели санкціонований обшук за місцем проживання чоловіка. Під час обшуку було вилучено комп’ютерну техніку, жорсткі диски, та інші прилади за допомогою яких зловмисник здійснював несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів та автоматизованих систем.

Під час проведення експертизи було встановлено наявність на комп’ютері зловмисника більш ніж 200 тисяч текстових файлів, які містять дані від скомпрометованих облікових записів та баз даних з логінами та паролями від різних веб-ресурсів.

Чоловікові повідомлено по підозру, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 361-1 КК України «Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут». Йому загрожує до двох років ув’язнення.

Правоохоронці застерігають, що для уникнення можливості доступу до своїх облікових записів збоку третіх осіб, слід за можливості використовувати функцію двох факторної автентифікації, складні паролі, які містять символи, цифри, літери різних регістрів та не використовувати один і той самий пароль на різних сайтах.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *