21.08.2021

У Миколаєві молодь відтворила етнічні традиції  

Завершився обласний огляд «Етнотрадиції Миколаївщини», який мав на меті виявлення, збереження та популяризацію елементів нематеріальної культурної спадщини регіону.

Захід, який тривав дистанційно з березня по серпень, організував та провів Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Учасники огляду — колективи закладів культури, громадських об’єднань, навчальних закладів — представляли театралізовану композицію обряду чи обрядової дії на основі місцевого матеріалу календарної, трудової або родинної обрядовості, дитячі ігри тощо.

Представлені відеороботи отримали високу оцінку. Передусім члени журі звертали увагу на обряди, які сьогодні можна втілювати у життя та побут регіону із залученням місцевих мешканців задля збереження традицій. Неупереджене журі підбило підсумки та визначило переможців. Так, Гран-прі вибороли кіностудія «Інгулець» Снігурівського будинку культури Снігурівської міськради за обряд «Толока»; вокальний ансамбль «Калужаночки» та дитячий вокальний ансамбль «Мариноньки» Калузького сільського БК Березнегуватської селищної ради Баштанського району за обряд «Зустріч весни» та фольклорно-етнографічний колектив «Світлиця» Березанського будинку творчості школярів Березанської селищної ради Миколаївського району, які продемонстрували обряд «Вечорниці на Андрія».

Джерело: Голос України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.