07.04.2021

У Миколаєві навчальний заклад з майже 200-річною історією може залишитися без будівлі

Миколаївської гімназії №2 в цьому році виповнюється 178 років, а будівлі, в якому вчать кращих школярів області, понад 120 років.

Однак місто може залишитися без одного з топові навчальних закладів країни, так як будівля, в якому не робили ремонт на протязі 38 років, знаходиться в аварійному стані.

Сучасна будівля гімназії з 120-річною історією і древнім ремонтом

Будівля гімназії, в якому сьогодні отримують знання миколаївські діти, молодші навчального закладу, так як його спорудили в кінці 19 століття.

За словами директора Миколаївської гімназії №2 Володимира Федоренка, в архівах зазначено, що ці будинки було збудовано в 1893 — 1895 роках. Будували гімназію з каменю ракушняка, який вибирали в катакомбах (під вулицею Адміральській). Тепер фундамент з одного боку стоїть на каменях, а з іншого боку знаходяться порожнечі.

Будь-який ракушняк вивітрюється, мокне і має свій термін придатності. Освітня установа гімназія №2 проводить 188 навчальний рік, а як гімназія, вона отримала статус 156 років тому. На сьогоднішній день останній ремонт проводився 38 років тому, — зазначив директор гімназії №2 Володимир Федоренко.

Тоді, 38 років тому, проходило будівництво ще одного корпусу гімназії — до старої будівлі на вулиці Адміральській прибудували ще одне приміщення. Також, в старій будівлі провели ремонтні роботи — збили штукатурку і на нову дранку (на базі вапняного розчину) завдали нову штукатурку.

Для того щоб вирівняти стіни, які з м’якого черепашнику, накидалися на стелі і на стіни по 7 — 8 сантиметрів штукатурки. І ось минуло 38 років. Якщо ми згадаємо 1994 — 1996 роки, то тоді вчителям не платили заробітну плату по 2 — 3 місяці, вони навіть виходили на страйк. Але в цей час на 1-2 місяці відключили опалення. А коли відключається взимку опалення, то при температурі нижче 6 градусів, то відбувається розшарування будь штукатурки, — розповів Володимир Федоренко про однією з причин, чому на сьогоднішній день сипляться стелі.

Я сама вчилася тут, я випускниця цієї гімназії. З 1976 року моя життєва історія пов’язана з цією історією. Я закінчила школу в 1986 році я тут, коли була добудова. Ми тут навіть приходили прибирали, що якомога швидше відкрити цю будівлю і ми продовжили тут займатися. Але в старій будівлі також відбувався капремонт. Це останні ремонтні роботи, які відбувалися і в старій будівлі і в новому, коли воно було побудовано. А тепер, воно зношується, і так як будівля стара, то воно потребує ремонту, — розповіла заступник директора з виховної роботи Ірина Ірклій.

Також 12 років тому в гімназії №2 перекривали дах за рахунок місцевого бюджету, однак, за словами директора гімназії, перекриття було зроблено з порушенням технологій через брак грошей і ведення робіт в зимовий період часу. Зараз час від часу відбувається затікання, так як шифер «гуляє». Гімназія своїми силами його поправляє, однак сильні вітри зрушують шифер назад.

Аварійність гімназії, яка може привести до сумних наслідків

У 2018 році на прохання адміністрації гімназії №2 було проведено огляд будівлі та складена проектно-кошторисна документація, згідно з якою необхідно міняти несучі конструкції дерев’яних балок на даху і між першим і другим поверхом, яким понад 120 років. У тому ж році був зроблений проект з реконструкції, проведена експертиза, як пам’ятки архітектури, проведені торги і отримані дозвільні документи. Тоді ціна реконструкції склала 54 мільйони гривень, проте через деякий час ціна збільшилася.

За словами Володимира Федоренка, він протягом трьох років звертався з питанням про реконструкцію до начальника управління освіти, меру і депутатам, але гімназія так і не отримала фінансування з місцевого бюджету.

Також, сьогодні в гімназії перекрита одна частина будівлі, так як згідно з висновком від фірми, яка проектувала в 2016 році роботи з реконструкції, в навчальному закладі можливо миттєве руйнування перекриттів даху, який призведе до руйнування стелі і другого поверху з можливими людськими жертвами.

Я, як директор, зреагував миттєво, через годину — два відіслав цей лист управління освіти. Управління освіти надіслало дві комісії, які подивилися, потім прийшла велика третя комісія. Вони провели обстеження і протокольно закрили бібліотеку, музей і два класи, так як саме в них самі зруйновані конструкції даху, — розповів Федоренко.

Кращий навчальний заклад області, яке може втратити своє старовинна будівля

Після даного висновку гімназія може втратити свою будівлю, адже учням і працівникам небезпечно в ньому перебувати. Але батьки, учні та вчителі просять місцеву владу виділити гроші на реконструкцію і зберегти єдину школу в області, яка всі роки ЗНО входить в список 100 кращих шкіл України, так як учнів можуть розподілити по інших школах міста. А в гімназії на сьогоднішній день отримують знання 863 учня і трудяться 55 вчителів.

Тут правда найкращу освіту в місті і це важливо. Тому що англійська мова я вчу з 6 років і завдяки гімназії навіть за кордоном я зараз можу вільно розмовляти нею. Це дуже полегшує життя. Я, наприклад, нещодавно зайняв 3 місце в міській олімпіаді з математики, — розповів учень гімназії №2 Микита Маркін.

Я вважаю, що нашу школу повинні залишити. Тому що ми, учні нашої школи, бажаємо зберегти наш колектив, як учнівський, так і вчительський. Ми всі задоволені якістю викладання різних наук. Ми б хотіли продовжити навчання саме в цій будівлі, — додав учень гімназії №2 Володимир Стрімецкій.

Колектив гімназії мріє зберегти сам навчальний заклад і залишити в колишньому вигляді фасад і старовинні архітектурні деталі, які надають особливість навчального заведенію.Так як з 1997 року будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Батьки разом з колективом гімназії подали до міськради петицію про фінансування ремонту установи, яка за 7 годин набрала більше 1 200 підписів. Тепер питання про фінансування по реконструкції гімназії №2 повинні внести до порядку денного на сесію міської ради, яка запланована 8 квітня.

Я розумію, що за 2 — 3 хвилини, які я матиму на виступ, не вистачить переконати депутатів у фінансуванні, так як коштів у міста немає. Але є можливість кредитів, перерозподілу і є можливість зробити клопотання, щоб отримати якісь субвенції та отримати кошти, так як будувалися інші школи. Ми зараз разом з батьками і вчителями просимо допомоги, ми її заслужили і ми її відпрацюємо, — підкреслив директор гімназії №2.

Батьки розповіли, що у них навчалися старші діти в цьому закладі, що надійшли на бюджет і зараз продовжують показувати відмінні результати. Також вчиться молоде покоління, яке мріє закончітьт школу в рідному будинку.

Я мама учнів одного випущеного, а другий ще вчиться в 8 класі. І хотілося, щоб цю школу він закінчив, тому що більш глибоких знань, ніж в цій школі, я не думаю, що можуть дати в нашому місті. А їхати ми не плануємо, щоб закінчити школу. Міська влада повинні помітити нашу проблему і якомога швидше вирішити цю її. Тому що розтягнутий ремонт на 5 — 10 років нас теж не влаштовує. Діти розійдуться і педагогічний колектив піде — це серйозна проблема. Будь ласка, зверніть увагу на нашу проблему, — звернулася мама учня гімназії №2 Олена Маркіна.

Наша школа найстаріша в місті, вона існує з середини 19 століття, ми цим дуже пишаємося. В Україні вона найкраща. Нам дуже приємно сказати, що тут дуже потужний склад викладачів. Ми хочемо щоб діти благополучно тут довчилися і школа вивчила ще не одне покоління дітей. Тому ми просимо тих, хто має такі можливості, повноваження і засоби, щоб вони не залишилися байдужими до проблем нашої гімназії, — зазначила мама учня гімназії №2 Вікторія Стрімецкая.

Також гімназія розраховує отримати можливість провести реставрацію в рамках програми Президента України «Велика реконструкція». Директор гімназії №2 розповів, що всі необхідні документи вже підготовлені.
Джерело: 0512

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *