20.09.2021

У Миколаєві планують ввести уроки про донорство серед старшокласників

Миколаївські волонтери активно працюють над введенням в школах міста інформаційних уроків про користь донорства. Про це в ефірі «Доброго вечора» розповіла волонтер Асоціації молодих донорів України Олена Запорожченко.

«У нас є проект популяризації донорства — провести ряд занять зі старшокласниками про донорство і трансплантації. Керівнику міського управління освіти я вже поклала цей проект з офіційним листом і презентацією. Серед директорів шкіл я вже запропонувала проводити ці заняття — відгукнулися … У них якраз буде тема благодійності і милосердя. Ми чекаємо, що будуть звертатися з проханнями провести заняття. Вони можуть бути онлайн — ми не прив’язані до карантину …Діти не такі, як ми. Їх не лякає те, що лякає нас. У них немає ще цього інформаційного сміття. Я б хотіла особистим прикладом показувати, що все це — чудові речі, які в Європі на рівні держави підтримуються і заохочуються. Можливо, ми маємо шанс стати першою в країні областю, яка буде це робити на рівні шкіл », — розповіла волонтер.

Олена Запорожченко впевнена, що школярі — це майбутнє кожного з нас.

«Вони стануть через кілька років батьками. Тим же хлопчикам скажуть піти здати кров для майбутньої мами, і він не піде не заплатить за квитанцію, а підготується, і прийде здати кров. Ця кров відправлять в ЛШМД, в будь-яке відділення за призначенням. Радість порятунку життя не купиш за гроші, її не передати, вона просто живе в твоєму серці. Я хочу, щоб ця радість була в серці у кожного », — резюмувала волонтер.

Раніше Олена Запорожченко неодноразово розповідала про брак донорів на компоненти крові. Пов’язано це з тим, що паркан тромбоцитів — процедура складніша, ніж проста здача крові.

Стати донором або звернутися за допомогою можна до волонтерів Donor.ua: 095 278-08-30, 050 667-51-13.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.