02.07.2021

У Миколаєві планують створити реєстр комунальної власності

До кінця 2021 року в Миколаєві має запрацювати реєстр комунальної власності міста, який допоможе відстежувати інформацію про нерухомість.

Про це розповів начальник управління комунального майна Миколаївської міської ради Мкртич Мкртчян.

«Традиційно вважалося, що об’єкти комунальної власності – це корупційна сфера і політикам треба знати, яка інформація є, які об’єкти присутні. Раніше підприємці, щоб здійснювати свою діяльність, повинні були звертатися до міської влади. Тоді сфера комунальних послуг була монополістом у сфері нерухомості. Зараз інша ситуація. Наразі є багато об’єктів приватної власності. Є об’єкти «залишкові», які були зведені не для спеціального призначення: прибудови ЖЕКів, підвальні приміщення – «залишкове» майно«, – розповів Мкртич Мкртчян.

Стоїть завдання, щоб ці об’єкти були максимально доступні.

«Зараз будуються об’єкти тільки за цільовим призначенням. І влада не має ніякого політичного впливу на розпорядження ними. На Всеукраїнському рейтингу ми раніше займали 12 місце, а зараз 10. І в цьому напрямку ми рухаємося до покращення ситуації. Тому такий реєстр буде інструментом ефективного контролю за комунальною власністю міста», – каже Мкртич Мкртчян.

За словами заступника міського голови Віталія Лукова, у Миколаєві на електронний майданчик Prozorro перейшло майже 3500 об’єктів нерухомості, які належать громаді міста. Вони розділяються на дві групи. Це об’єкти так званої першої групи, їх можна приватизувати або здати в оренду, їх майже 1300 одиниць. Та об’єкти другої групи, їх використовують для надання соціальних послуг: освітніх, соціальних.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.