04.12.2021

У Миколаєві працівники приватного університету заробляли на дипломах без навчання

Центральний суд Миколаєва визнав винними трьох осіб, які робили бізнес на внесенні неправдивої інформації про здобуття вищої освіти до Єдиної державної електронної бази.

На початку січня 2021 року фахівець деканату фармації ПЗВО «Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика» вирішила підшукувати осіб, які без фактичного навчання в університеті, хочуть отримати диплом із внесенням недостовірних даних до електронної бази і можуть за це заплатити.

На лаві підсудних опинились фахівець деканату фармації, викладач, який був оператором ЄДЕБО, і громадянин, який підшукував клієнтів.

Один із так званих клієнтів, розуміючи, що його підбурюють до злочину, звернувся у правоохоронні органи. Він розповів, що обвинувачений пропонував передати через нього 65 тисяч гривень для керівництва університету за фейковий диплом.

За інформацією слідства, обвинувачений обманював, кажучи, що має тісні особисті зв’язки з керівниками університету і насправді не планував передавати їм кошти.

У березні 2021-го за грошову винагороду оператор вніс до електронної бази неправдиві дані про навчання трьох осіб у ПЗВО «Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика» з виготовленням підробленого диплому про вищу освіту. Через два тижні його дії викрили правоохоронці.

Усі троє підсудних уклали угоди про визнання винуватості. Працівники університету отримали по 3 роки позбавлення волі умовно із забороною на 3 роки обіймати посади щодо адміністрування і користування електронними базами.

Третього співучасника визнали винним у шахрайстві і підбурюванні до підкупу та оштрафували на 51 тисячу гривень.

Джерело: Судовий репортер

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.