30.08.2021

У Миколаєві проводять реставрацію старовинної чавунної огорожі в обсерваторії

На території Миколаївської астрономічної обсерваторії триває відновлення старовинної чавунної огорожі, яку встановили у 1821 році.

Інформацію про це кореспондентам Суспільного підтвердив директор Миколаївської обласної обсерваторії Олександр Шульга.

З червня 2021 року роботи на благодійній основі виконує підприємство «Антарес-Буд». Завершити роботи планують до 29 грудня 2021 року.

У 1990-ті роки огорожу частково зруйнували шукачі металу. Можливість відновлення чавунної огорожі з’явилась у 2004 році – науково-дослідний інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія» отримав допомогу від благодійного фонду «Миколаїв-2000» у розмірі 15 тисяч гривень, що стало поштовхом до початку відновлення огорожі.

У 2004 році уклали договір з Чорноморським суднобудівним заводом на виготовлення чавунних виробів, а саме 18 напівсекцій огорожі, 18 верхніх планок та 12 круглих фрагментів.

За словами Олександра Шульги, загальна вартість замовлення склала 30 тисяч гривень, з них 16,5 тисяч – гроші благодійників, а 13,5 тисяч гривень – фінансування від Міністерства освіти та науки України.

Для встановлення виготовлених чавунних елементів огорожі на місце зруйнованих, тобто для початку відновлюваних робіт, у 2019 році виготовили проєктну документацію та проведели експертизу. Загальна вартість проєкту та експертизи – 12 357, 15 грн. Гроші надало Міністерство освіти та науки України.

За словами голови Верховної ради Дмитра Разумкова, включити «Миколаївську астрономічну обсерваторію» до програми Міністерства культури «Велика реставрація» неможливо, адже об’єкт на балансі Міністерства освіти та науки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.