17.10.2021

У Миколаєві пройшла презентація книги Народного Героя України

16 жовтня, в Миколаєві, в центральній міській бібліотеці ім.М.П.Кропивницького відбулася зустріч кіборга, Народного Героя України Олександра Терещенко з шанувальниками свого таланту.
Олександр Леонтійович представив свою другу книгу — «Життя після 16:30. Сім років
потому »

Презентація першої книги автора — «Життя після 16:30», пройшла два роки тому.
На самому початку війни на Донбасі, О.Терещенко пішов на фронт добровольцем.
При обороні Донецького аеропорту 16 жовтня 2014-го потрапив під черговий обстріл терористів, важкопоранений, ушкоджено праве око. У споруду «Очі», в якій перебував Терещенко з іншими чотирма бійцями, влетіла граната, яку Олександр схопив руками й намагався викинути. Граната вибухнула в руках, Терещенко повністю втратив праву руку та кисть лівої. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни відзначений: почесним знаком недержавного ордена «Народний Герой України». Стоместний зал бібліотеки був повністю заповнений. На презентацію прийшли друзі, побратими героя і небайдужі миколаївці.

Модератором заходу був друг автора, журналіст В.Лисюк. Перед початком, автор дав невелике інтерв’ю миколаївським журналістам.
А сама презентація почалася з демонстрації унікального відео, яке було знято в Донецькому аеропорту 16.10.2014 року, в той день, коли Олександр був важко поранений.
Перша книга О.Терещенко,це документальна повість про перемогу людини над обставинами й над собою. У книжці автор описує період повернення до повноцінного життя після лікування та реабілітації. Олександр Терещенко акцентує увагу не на війні, а саме на внутрішніх проблемах людини, яка звідти повернулася. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є практичним посібником для всіх, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Але як сказав О.Терещенко: «перша книга це маячня, а друга оповіді». Другу книгу він присвятив відомому миколаївському поету і журналісту В.Пучкову.
У другій книзі до 36, додано ще 40 оповідань.

Нова книга — це роздуми про пройдений шлях. Автор сказав: «мої оповідання це не майстерність, це досвід». Друзі та побратими О.Терещенка тепло відгукувалися про автора і побажали йому подальших творчих успіхів.
По закінченню офіційної частини, усі охочі могли отримати автограф автора на примірнику книги.

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *