05.12.2021

У Миколаєві розповіли про можливості міжнародного проекту з професійної адаптації військових

Проект «Україна – Норвегія» з професійної та соцадаптації ветеранів силових структур – найстарший серед тих, що фінансуються міжнародними структурами та діють у Миколаєві.

Про це розповіла доктор економічних наук, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Петра Могили Ганна Норд.

«Проект реалізується на виконання держгарантії військовослужбовців із професійної перепідготовки після закінчення служби. Більшість із них – це досить молоді люди віком 45-47 років, попереду у яких дуже велике професійне життя у цивільній сфері. І їхня адаптація до громадянської сфери – це держгарантія. Проте сьогодні Україна не реалізовує цю гарантію держкоштом і різні міжнародні проекти реалізовують ці завдання за Україну. А після того, як ми розпочали гібридну війну, у нас з’явилися учасники АТО/ООС, які також отримують цю держгарантію», — зауважила Ганна Норд.

За її словами, проект дає можливість професійного навчання не лише військових ветеранів, а й членів їхніх сімей.

На сьогоднішній день проект фінансує лише одну групу на семестр. Так, ветеранів навчають енергоефективним технологіям. З іншого боку, у межах навчання дають знання й у керівників ОСББ, щоб вони могли ефективніше управляти чи стати кадровим резервом на ОСББ.

У рамках проекту навчально-науковий інститут співпрацює з військовим гарнізоном, військкоматами, громадськими організаціями, які об’єднують учасників АТО та ветеранів, а також із міським центром учасників АТО.

Крім того, військових супроводжує група психологів, які займаються профорієнтацією та профвідбором.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.