26.06.2021

У Миколаєві розповіли про різноманіття археологічної спадщини регіону

На території Миколаївської області відомо про майже 4500 пам’яток археології, за хронологією — від 33 тисяч років до нашої ери і до XV-XVI століття нашої ери.

Про це розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України, керівник археологічної експедиції« Дикий Сад »Кирило Горбенко.

«Більш як 30 тисяч років на території нашого краю, нашої області жив чоловік. Починалося тут все не з Потьомкіна і не з Катерини. Наша земля дуже багата на археологічні об’єкти. В основному — це кургани різних епох. В основному це кургани бронзового століття, у нас жили кочові племена ямної і катакомбної культури, скіфські кургани, сарматські поховання », — розповів фахівець.

Археологічні пам’ятки представлені у вигляді залишків стародавніх поселень, городищ, тимчасових стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв, культових місць і споруд, полів битв, а також пов’язаних з ними рухомих предметів.

«Були навіть локальні знахідки скарбів бронзових предметів. Мала частина всього цього представлена ​​в експозиції Миколаївського краєзнавчого музею », — зазначив Кирило Горбенко.

Крім планових досліджень, в таких місцях, як Ольвія, Дикий Сад, Острів Березань і т.д. археологи виконують дослідження на замовлення.

За словами Кирила Горбенка, коли планується ведення господарської діяльності — установка вітроелектростанції, сонячної батареї, прокладки дороги, то спочатку відбувається археологічна розвідка.

Розвідку фінансує замовник об’єкта. Якщо на місці дослідження знайдені об’єкти археології, то вчені описують всі знахідки і передають їх в музейний фонд України. Тільки після цього видається дозвіл на проведення робіт.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *