03.07.2021

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України (ФОТО)

У Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького розпочався цикл просвітницьких студій «Українські герої в літературі й мистецтві». Проєкт, приурочений до 30-річчя незалежності України, відбувається у партнерстві з громадською організацією «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини».

Про це повідомляє управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР.

Перша зустріч «Сучасна війна в сучасній літературі» була присвячена темі війни на Сході країни, відголоссям якої є значне привернення уваги в літературних творах до образу героя-оборонця, захисника, воїна. Під час заходу з вітальним словом виступив голова громадської організації «Українське товариство «Просвіта» ім. М.Аркаса», письменник, поет Олександр Мачула. Спікерка зустрічі – літературознавиця, кандидатка філологічних наук Інна Береза розповіла про художні твори, які всебічно розкривають тему російсько-української війни. Різні за жанрами книги написані військовими і волонтерами, для яких війна стала поштовхом до творчості, а також цивільними письменниками і журналістами. Спікер Геннадій Молчанов, письменник, художник, учасник війни на Сході, розповів про героїв своєї книги «Перемир’я», а також про твори побратимів ‒ військових, звичайних героїв сучасної війни.

Спілкування миколаївських просвітян із гостями пройшло у теплій і дружній атмосфері. Надалі, протягом другого півріччя 2021 року, на містян чекають лекції, присвячені інтерпретації образу українського героя, борця за українську державність в літературі та образотворчому мистецтві.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *