11.02.2020

У Миколаєві стартував 10-й Фестиваль американського кіно

У Миколаєві стартував показ документальної програми 10-го фестивалю американського кіно «Незалежність».

Фільм про перевиховання студентів у тюрмі суворого режиму відкрив серію безкоштовних показів кращих стрічок з США. Стрічку миколаївському глядачеві представив особисто режисер Тім Скаусен.

Офіційний кіностарт фестивалю відбувся у неділю, 9 лютого, у Муніципальній виставковій залі.

Окрім режисера, на фестиваль до Миколаєва приїхали представники Посольства США в Україні – спеціаліст відділу культури Анна Сумар та заступник аташе з питань культури Брайан Фурман.

«Ми любимо свою країну за те, що в ній є різноманіття та незалежність мислення. І ці фільми поєднують ці традиції. Ми хочемо ними поділитися з вами!», — зазначив Брайан Фурман, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні.

Фільмом-відкриття стала стрічка «НУЛЬ ВІДСОТКІВ» режисера Тіма Скаусена, який особисто представив миколаївцям свою роботу, яка «під мікроскопом» розглядає програму вищої освіти в тюрмі суворого режиму Сінг-Сінг. Після перегляду глядачі мали можливість наживо поспілкуватися із режисером та поставити йому всі питання, які цікавлять.

«Ми щойно приїхали в Миколаїв, і нам ваше місто здалося дуже приємним та дуже веселим. Тому нам дуже приємно бути тут. У США ми часто бачимо роль документального кінематографіста, щоб показати речі і місця, в які звичайній людині важко потрапити. І в цьому випадку ми разом з вами опинимося за стінами тюрми строго режиму, де перебуває багато злочинців. Ми побачимо з вами, як освіта міняє їхні життя», — прокоментував свій фільм режисер.

У самій назві «Нуль відсотків» криється підсумок цієї роботи і її ефективності: до сих пір не було зафіксовано жодного рецидиву. При тому, що середній відсоток повернення до правопорушень серед колишніх ув’язнених коливається на рівні 60%.

Серед гостей фестивалю був також міський голова Олександр Сєнкевич, який подякував глядачам, що ті обрали «думаюче кіно».

Кінострічка «Нуль відсотків» нещодавно придбана каналом HBO й отримала ряд престижних нагород: приз за кращу режисуру в Лас-Вегасі, Брекерінджі, Вейл, Арлінгтоні, Огайо, на кінофорумі Urbanworld, а також нагороду «Срібне серце» на кінофестивалі в Далласі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.