28.02.2020

У Миколаєві стартувала конференція-гра серед старшокласників

28 лютого у сесійній залі міської ради відбулось відкриття конференції старшокласників «Модель ООН. Миколаїв-2020». Учасниками заходу стали понад 120 школярів міста, області та молодих дипломатів з Києва і Запоріжжя. Впродовж двох днів вони імітуватуватимуть роботу Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй через моделювання роботи комітетів цього органу, обговорюючи тему «Спільне майбутнє – спільними зусиллями». Усі учасники поділені на команди, кожна з яких представляє окрему країну.

Повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

Захід такого формату проводиться у нашому місті вперше, і присвячений 75-річчю Організації Об’єднаних Націй. Ініціатори — Київський ліцей бізнесу, школа №1 ім.Олега Ольжича, за сприяння Представництва ООН в Україні, Миколаївської міської ради.

Міський голова поділився з молоддю власним досвідом, а також розповів про свою діяльність на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Зазначимо, що з 2016 року Олександр Сєнкевич є членом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Асоціації міст України.

— Останні чотири роки я працював над питанням «Роль місцевих і регіональних влад у захисті внутрішньо переміщених осіб». Тема стратегічна, надзвичайно важлива для України в рамках війни на Донбасі та окупації Криму. Цього року українська делегація захистила резолюцію, вона була прийнята усіма представниками Конгресу, окрім 16 представників Росії.

Також присутніх у відеозверненні привітала координаторка системи ООН в Україні пані Оснат Лубрані.

Після урочистостей розпочалась робота конференції. Учасники урочисто прийняли клятву дипломата, виголосили вступні промови від імені країни, яку представляють, озвучили власну точку зору щодо участі молоді в житті суспільства, недопущення військових дій у світі.

Продовження заходу відбулось в приміщенні школи №1 імені Олега Ольжича, де учасники обговорили основну тему «Спільне майбутнє – спільними зусиллями». Юні дипломати працюватимуть в п?яти комітетах і комісіях, де розглянуть такі проблеми:

Комітет з питань роззброєння і міжнародної безпеки: загроза міжнародному миру й безпеці та дії ООН.

Комітет з економічних і фінансових питань:права людей з інвалідністю та всебічний облік інтересів цієї категорії людей у процесі реалізації цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

Комітет з соціальних і гуманітарнихпитань:проблеманаркотиківіборотьба з нею.

Комісія з охорони  навколишнього середовища: глобальна проблемаохорониклімату в інтересах сучасного й майбутніх поколінь.

Комісія з прав людини: захист зниклих осіб під час збройних конфліктів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.