04.07.2021

У Миколаєві стартувала четверта регата «Мирне море» до Дня ВМС

4 липня Миколаїв разом з усією Україною відзначає День Військово-Морських Сил Збройних Сил України та День працівників морського і річкового флоту. Основні урочисті заходи на честь свята відбулися на 8 причалі.

Тут пришвартувалися кораблі-гості — десантний катер «Сватове» і малий броньований артилерійський катер Р180 «Костопіль», зібралися десятки військовослужбовців, яхтсменів і зацікавлених жителів міста.

З самого ранку почали звучати привітання військовослужбовців з їх днем. Після ж офіційної частини «винуватці торжества» сформували колону і пройшлися маршем уздовж Центрального проспекту, завершивши хід покладанням квітів біля меморіалу «Струни пам’яті» в пам’ять про полеглих за незалежність і територіальну цілісність України. Крім військовослужбовців, біля меморіалу зібралися також і городяни, які бажають вшанувати пам’ять загиблих воїнів.

Тим же часом від причалу стартувала традиційна регата в честь військовослужбовців, участь в якій взяли як місцеві команди яхтсменів, так і канадські військовослужбовці, які більше місяця тренувалися для виходу в миколаївську акваторію. Ця регата проходить вже в четвертий раз, і організатори обіцяють продовжити в майбутньому проведення цього масового заходу.

При цьому, на території колишнього річвокзалу розмістилася виставка військової техніки, яка особливо цікавила дітей. Вони запитували у бійців ВСУ, що для чого створено, і під суворим наглядом приміряли на себе роль військових.

З влади прісутстовалі секретар міськради Дмитро Фалько, віце-мери Анатолій Петров і Юрій Степанець. ОДА представляв віце-губернатор Ігор Кузьмін.

Увечері цього дня відбудеться нагородження учасників регати, виступ оркестру (17:00), а також концерт «Пісні, народжені в АТО» (19:00).

Відзначимо, що День Військово-Морських Сил Збройних Сил і День працівників морського і річкового флоту встановлені згідно з указами Президента від 12 червня 2015 року. Вперше День ВМС України був відзначений в Севастополі 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, які перейшли до складу ВМС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України.

У Миколаєві щороку святкування цієї значущої дати проходить з розмахом. Винятком, мабуть, став лише 2020 рік, і причиною тому послужила пандемія коронавируса.

Джерело: NikLife

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.