21.05.2020

У Миколаєві триває реалізація комплексу енергоефективних заходів

У Миколаєві продовжують реалізовувати інвестиційні проєкти, спрямовані на комплексне оновлення систем тепло- та водопостачання. 

Аварійні мережі, застарілі котельні, іржаві труби — все, що залишилось в спадок із радянських часів, сьогодні замінюється на сучасне обладнання. Це, в свою чергу, дозволяє комунальним підприємствам надавати миколаївцям якісні послуги, повідомляють на сайті мерії.

Один з успішних прикладів — проєкт «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який реалізовує ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» та міська рада у співпраці зі Світовим банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій.

У місті вже замінили ізоляцію понад 25 км теплових мереж, здійснили монтаж 92 індивідуальних теплових пунктів, 3 центральних теплових пунктів та 1 тепломережі від 3 ЦТП.  Як результат — економія енерговитрат від 5 до 25%.

Проєктом також передбачено реконструкцію ряду котелень, їх оптимізація, відхід від неефективних збиткових об’єктів.

Комплексно планують реконструювати п’ять котелен на:

-вул. Спортивній, 1к;
-вул. Новозаводській, 48а;
-вул. Самойловича, 42;
-пр. Героїв України, 72;
-вул. Білій, 71.

За сприятливих обставин ввести їх в експлуатацію планують до початку опалювального сезону 2020-2021 року, у жовтні.

Об’єкти оглянув міський голова Олександр Сєнкевич. Мер провів виїзну робочу зустріч, у якій взяли участь директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв, директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов, керівник проєкту Єгор Клєцов.

Представники підприємства повідомили, що в котельнях встановлять сучасні високоефективні котлоагрегати, замінять мережеві та підживлювальні насоси, системи ХВП. Обладнання буде оснащено перетворювачами частоти обертання і дозволить працювати без постійної присутності обслуговуючого персоналу. Усе це має звести до мінімуму витрати тепла, електроенергії, а відтак — споживання газу. Покращиться якість надання послуг, зменшиться обсяг видатків на поточний та аварійний ремонти.

— Миколаївці в літній сезон мало замислюються над опаленням своїх помешкань, але комунальники міста впродовж усьго року працюють над тим, аби у зимовий період громадяни не відчули незручностей із теплопостачанням — зазначив Олександр Сєнкевич.

Мер додав: для Миколаєва проєкт модернізації «Миколаївоблтеплоенерго» надзвичайно важливий, і міська влада робить всі необхідні кроки для його успішного втілення у життя.

— Проєкт припадав пилом на столах, і фактично роботу активізували у 2017 році, коли цим питанням почала займатися нова команда. Підприємству вдалося компенсувати згаяний час та вийти на необхідні графіки. Вдячний нашим європейським партнерам за довіру, завдяки цьому  маємо змогу змінювати наше місто на краще. — резюмував мер.

Як розповів Єгор Клєцов, сьогодні Миколаїв є лідером за темпами реалізації проєкту. Зазначимо, що в програмі також бере участь Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Херсон, Харків і Дніпро.

Загалом реконструкція торкнеться приблизно 25% фондів підприємства.

— Це не так багато, як хотілося б, але дозволить в результаті досягти значної економії теплової енергії — зазначає Микола Логвінов. — Враховуючи, що енергомодернізацію на підприємстві не проводили десятиліттями, це дійсно великий крок вперед. Ми докладаємо усіх зусиль, аби проєкт реконструкції не відобразився на тарифі для звичайного споживача.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *